Małpy laboratoryjne zmarły z powodu implantów mózgowych

Opublikowano: 27.09.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2602

Portal „Wired” podał, że eksperymentalne małpy, którym biotechnologiczny start-up Elona Muska, Neuralink, wszczepił chipy mózgowe, zmarły z powodu szeregu powikłań spowodowanych konsekwencjami operacji.

Firma Neuralink, zajmująca się interfejsem mózg-komputer, otrzymała niedawno zgodę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na pierwsze badanie swojej technologii na ludziach. Oczekuje się, że pomoże to później osobom niewidomym przywrócić wzrok, a osoby sparaliżowane znów będą mogły chodzić.

Firma przeprowadziła wcześniej testy na małpach, w tym na makaku o imieniu Pager, który za pomocą interfejsu nauczył się grać w klasyczną grę wideo Pong z lat siedemdziesiątych XX wieku.

Jednak rozwój Neuralink został skrytykowany przez organizacje broniące praw zwierząt, w tym Komitet Lekarzy ds. Medycyny Odpowiedzialnej (PCRM), który w przeszłości kilkakrotnie oskarżał firmę o „niewystarczającą opiekę” dla małp laboratoryjnych.

Komisja przedstawiła dokumenty wskazujące, że kilka zwierząt objętych testami zostało uśpionych z powodu różnych powikłań. Badani mieli między innymi „krwawą biegunkę, częściowy paraliż i obrzęk mózgu”.

Jednocześnie sam Elon Musk stwierdził niedawno, że „ani jedna małpa nie umarła z powodu implantu”.

Autorstwo: tallinn
Zdjęcie: garten-gg (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dandi1981 27.09.2023 12:02

  Caly ten postep czipy w mozgu , elektryczne samochody ktore trzeba ladowac 2h gdzie normalnie tankuje sie samochod 5min paliwem , przeciez to wszystko nie ma sensu.

 2. MasaKalambura 27.09.2023 12:08

  Kontrola ludzi. Znamię w czoło. 666 GPT

  Po chorych zaczną znakować przestępców. A potem komercja. Third Eye Phone

  Popatrz na samochody, już i na naszych oczach spada czas ładowania. W kolejce są jeszcze szybsze technologie, już odkryte. Jak dorzucą ładowanie w trakcie jazdy na autostradach i wybranych drogach, czy w mieście i masz nowy wspaniały elektryczny świat w pełnej kontroli cyfrowej i finansowej, cyfrowego i coraz bajdziej inteligentnego GPT – Bestii.

  Szykują tron dla króla Sodomity.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.