Maduro modli się o prąd dla Wenezueli

Opublikowano: 14.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 4

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wezwał rodaków do modlitwy o przywrócenie dostaw energii w kraju, donoszą rosyjskie media, powołując się na transmisję jego przemówienia w Periscope.

„Proszę, módlcie się za Wenezuelę. Prośmy Pana, a elektryczność powróci” — powiedział Maduro. Prezydent wezwał także obywateli do oszczędzania energii do czasu zakończenia prac awaryjnych na podstacjach.

Maduro ogłosił 12 i 13 marca dniami wolnymi od pracy z powodu przerw w dostawach prądu, które wystąpiły w 23 z 24 stanów. Szef państwa nazwał to „wojną elektryczną” ze strony Stanów Zjednoczonych. Narodowe przedsiębiorstwo energetyczne kraju wyjaśniło to sabotażem w elektrowni wodnej „Guri” w stanie Bolivar.

Sytuacja w Wenezueli pogorszyła się 23 stycznia, kiedy na tle masowych protestów lider opozycji Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem. Został uznany przez Stany Zjednoczone, szereg krajów w Ameryce Łacińskiej i Europie. Rosja poparła Maduro.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o