Lobby przedsiębiorców chce imigrantów by zachować „dobrobyt”

Opublikowano: 18.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 533

Wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Marcin Nowacki twierdzi, że Polsce potrzebna jest jeszcze większa ilość imigrantów zarobkowych, aby można było „zachować” bliżej nieokreślony „dobrobyt”. Zdaniem lobbysty obcokrajowcy mają sfinansować ubezpieczenia społeczne, przy czym przyznaje on, iż obecnie w Europie istnieje „rynek pracownika” i zatrzymanie cudzoziemców w Polsce nie jest takie łatwe.

Wiceszef organizacji oskarżanej w ostatnich dniach o bycie maszynką do robienia pieniędzy dla jej liderów, udzielił wywiadu Polskiemu Radiu, w którym przekonywał po raz kolejny, iż powinniśmy jeszcze szerzej otworzyć granice dla imigrantów. Nowacki powołując się na dane raportu „Polska katastrofa demograficzna” uważa, że w 2050 roku liczba Polaków skurczy się z 38 do 34 milionów, przy czym blisko 11 proc. populacji kraju stanowić będą osoby powyżej 80. roku życia.

„Jeżeli chcemy zachować dobrobyt, wzrost gospodarczy i sfinansować emerytury i renty to musimy przyjąć imigrantów zarobkowych. Nie ma innego wyjścia. Potrzebujemy więcej pieniędzy na ubezpieczenia społeczne” – twierdzi lobbysta, który nie precyzuje jednak kto w Polsce może się cieszyć z „dobrobytu”. Nie ukrywa jednak, że konkurencja ze strony innych państw jest coraz większa, bo liczba nieobsadzonych miejsc pracy w Niemczech wyniosła już 1,8 miliona.

Według najnowszych badań małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce zatrudniają już blisko 39 proc. cudzoziemców spoza Unii Europejskiej, w budownictwie pracowników spoza UE jest 53 proc., w usługach 35 proc., przemyśle 48 proc., a w handlu 38 proc.

Na podstawie: PolskieRadio.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kopydlok 18.08.2018 14:51

    My zwykli obywatele i pracownicy już powinniśmy się organizować, bo polskojęzyczny rząd będzie tańczyć tak jak im tacy “pracodawcy” jak niejaki Nowacki zagrają. Na związki zawodowe nie ma co liczyć, bo reprezentują one swoich działaczy, nikogo więcej. A politykom jesteśmy potrzebni tylko raz na cztery lata. Czas skończyć z tą sprzedajną hołotą z Wiejskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.