Lobby biznesowe domaga się więcej Uzbeków

Opublikowano: 17.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 821

W ostatnich dniach na łamach dziennika „Rzeczpospolita” nasiliła się propaganda na rzecz jeszcze szerszego otwarcia Polski na azjatyckich imigrantów. Ponownie chodzi o liberalizację przepisów dla obywateli Uzbekistanu, którzy zdaniem lobby biznesowego mieliby wypełnić lukę po wyjeździe Ukraińców.

Tydzień temu na łamach wspomnianej gazety ukazał się artykuł Magdaleny Sobańskiej-Cwaliny z Fundacji Instytut Studiów Azjatyckich i Globalnych im. Michała Boyma. Wskazywała ona w nim na rosnące zainteresowanie polskim rynkiem pracy ze strony Uzbeków. Jednocześnie wskazywała jednak na procedury utrudniające ich zatrudnianie.

Po kilku dniach „Rzeczpospolita” ponownie zaczęła nawoływać do otwierania polskich granic dla imigrantów z Azji Środkowej. Muzułmańscy Uzbecy mieliby więc zastąpić Ukraińców, którzy powrócili do swojego kraju, aby walczyć na wojnie z Rosją.

Za masowym napływem uzbeckich imigrantów opowiada się zwłaszcza Janusz Piechociński, były wicepremier w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz, a obecnie prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. Dodatkowo mówi on w rozmowie z dziennikiem o „dobrych, zdyscyplinowanych pracownikach” pochodzących z Kazachstanu.

Na podstawie: Pulshr.pl, Rp.pl, PortalSpozywczy.pl
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.