Kiepskie wyniki rekrutacji imigrantów do kanadyjskiej armii

Opublikowano: 27.01.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1543

Kanadyjskie Siły Zbrojne (CAF) podały, że do programu rekrutacji imigrantów udało się dotychczas ściągnąć jedynie 77 kandydatów.

„W okresie od 1 listopada 2022 r. do 24 listopada 2023 r. Kanadyjskie Siły Zbrojne otrzymały 21 472 wnioski od stałych mieszkańców” – stwierdził CAF w notatce informacyjnej. „Zapisano siedemdziesięciu siedmiu stałych mieszkańców”. Choć tysiące imigrantów złożyło wnioski, CAF stwierdziło, że musieli oni zostać poddani kontroli bezpieczeństwa.

W 2022 r. zmieniono przepisy, aby umożliwić osobom o statusie landed immigrant zaciąganie się do wojsk lądowych, marynarki i lotnictwa w celu szybszego uzyskania obywatelstwa. Armia określiła rozpatrywanie wniosków „trudnym i czasochłonnym procesem, który staramy się przyspieszyć”. „Istnieją ważne i niezbędne środki, które należy wdrożyć, takie jak kontrole bezpieczeństwa i badania lekarskie” – stwierdził. „Ponadto weryfikacja poświadczeń bezpieczeństwa zazwyczaj trwa dłużej w przypadku osób o statusie landed immigrant”.

CAF przyznała, że przyjmuje przeszkolonych kandydatów z zagranicznych sił zbrojnych. Do takich kandydatów zaliczają się piloci, oficerowie logistyki i piechoty oraz inni wykwalifikowani specjaliści, którzy mogliby zostać zapisani, jeśli posiadają status stałego rezydenta w Kanadzie. „Inni stali mieszkańcy, którzy spełniają te same kryteria co obywatele Kanady, mogą zaciągnąć się do kanadyjskich sił zbrojnych jako nowi rekruci lub podchorążowie” – stwierdzono. CAF zwróciła się ku werbowaniu obcokrajowców w obliczu gwałtownego spadku liczby kanadyjskich ochotników, która w 2022 r. spadła o 35%, z 8069 do 5242 osób.

Minister obrony Bill Blair powiedział ponadto w listopadzie, że więcej żołnierzy, marynarzy i załóg samolotów opuszcza CAF, niż do nich przybywa, przez co zmniejsza się stan osobowy armii. „Kanadyjskie siły zbrojne stoją przed prawdziwym wyzwaniem” – powiedział Blair.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Flibusta 27.01.2024 17:14

    Legiony rzymskie też zaciągały ochotników z podbitych krain w czasach schyłku Imperium i nazywali to Legią. Czy to dobrze, to nie wiadomo, bo sprawność takiej Legii zależała od stopnia zaangażowania i asymilacji do kultury starożytnego Rzymu. Dlatego taka ścisła selekcja nie powinna dziwić.

  2. Katarzyna TG 27.01.2024 17:49

    Z przypadkowego imigranta którego z Kanadą wiąże tylko miejsce zamieszkania trudno zrobić dobrego żołnierza już nie mówiąc o ryzyku związanym z daniem mu broni do ręki.. nawet zlewaczała multi-kulti Kanada to widać rozumie. Pytanie skąd tak duży spadek ochotników kanadyjskich .. Co tu się zadziało.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.