Karta DO Black odmówi płatności po wyczerpaniu limitu CO2

Opublikowano: 27.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3890

Szwedzka firma fintech Doconomy wprowadziła na rynek pierwszą na świecie kartę kredytową z limitem emisji dwutlenku węgla, znaną jako DO Black. Ta innowacyjna karta pozwala użytkownikom śledzić i mierzyć emisje CO2 związane z ich zakupami oraz ograniczać wpływ klimatyczny ich wydatków.

Celem DO Black jest zainspirowanie do zmiany zachowań i działanie jako nowe, radykalne i innowacyjne narzędzie ochrony planety. DO Black ma na celu pomoc użytkownikom w śledzeniu ich wpływu na klimat i osiągnięciu celu, jakim jest redukcja konsumpcji związanej z CO2 o 50% na osobę, liczona według kraju. Głównym zadaniem tej karty jest zapewnienie zmiany zachowań, działając jako nowe, radykalne i innowacyjne narzędzie ochrony planety​​.

To bezprecedensowe odkrycie może zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie na całym świecie podejmują decyzje zakupowe, promując większą świadomość wpływu ich działań na środowisko. Karta DO Black od Doconomy nie tylko pomoże użytkownikom śledzić i mierzyć ich emisje CO2 związane z zakupami, ale także pomoże ograniczyć wpływ klimatyczny ich wydatków.

Karta ta śledzi emisje dwutlenku węgla związane z zakupami i ogranicza wpływ klimatyczny wydatków użytkowników​​. Zgodnie z informacjami od Mastercard, karta DO Black od Doconomy odcina użytkownika, gdy osiągnie swój limit emisji CO2 na rok. To podejście jest zastosowane do zanieczyszczenia, a karta DO Black ma na celu ograniczenie emisji CO2 użytkownika​.

Ale ta karta kredytowa to tylko początek. Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, wskazuje, że nadchodzące cyfrowe euro, znane jako CBDC (Central Bank Digital Currency), będzie miało możliwość programowania. To oznacza, że CBDC będzie mogło być stosowane do wprowadzania pewnych ograniczeń. Na przykład, system mógłby uniemożliwić transakcję na zakup piwa, jeśli zostanie to uznane za niepożądane, lub zablokować zakup paliwa w celu ograniczenia emisji CO2. Taka funkcjonalność CBDC rodzi dyskusje na temat potencjalnych aspektów kontrolnych i ich wpływu na wolność osobistą.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

20 komentarzy

 1. Murphy 27.11.2023 11:27

  Wymyślają rzeczy o których Orwellowi się w życiu nie śniło.
  Tak będą usuwać ten CO2 aż w końcu nic nie zostanie do jedzenia oprócz robaków. Niestety te też muszą coś jeść, więc w tym działaniu widzę nic innego jak konsekwentnie wdrażane dalsze plany depopulacyjne.

 2. Stanlley 27.11.2023 11:47

  A Orwell w biedzie zmarł…. Na początku podobało się władzuni bo najeżdżał na totalitaryzm – spójne było bo wykorzystywali do wzmacniania swojej propagandy, potem jak już cele się zmieniły – odsunęli go, został bez środków do życia i zmarł w przytułku…

 3. Doctor Who 27.11.2023 13:17

  Kiedy zauważymy, że wiodącą rolę w produkcji CO2 mają bakterie, grzyby i pleśnie, rozumowanie z artykułu wskazuje na motywy inne niż oficjalne.

 4. emigrant001 27.11.2023 13:44

  Można się śmiać ale śmieszne to nie jest. Bez ofiar się nie obędzie, jeśli chcemy być nadal wolni.

 5. replikant3d 27.11.2023 16:23

  Jeszcze trochę i wymyślą ,,namordniki,, blokujące dopływ tlenu gdy wyczerpiesz ,,limit CO2,, I prawdopodobnie będą obowiązkowe….ciekawe czasy nadchodzą…

 6. Denisrozrabiaka 27.11.2023 19:05

  Te pomysły byłyby niczym, gdyby nie było na nie odbiorców.
  Wiadomo, IQ wzrasta z pokolenia na pokolenie.
  Już niebawem większość ludzkości trafi do “księgi darwina” -pamiętacie to? Hehe

 7. Szwęda 27.11.2023 19:10

  Jak się ludzie nie przebudzą milionami i nie zaczną organizować w ruchy oporu to te gadziny spowodują, że ludzie sami się będą wykańczali, zagładzali, truli, zniewalali itd.

 8. Denisrozrabiaka 27.11.2023 19:18

  @Szwęda – takie rzeczy tylko w filmach.
  Ruch oporu w Polsce istnieje w Warszawie na wiejskiej- walczy z ludnością cywilną już od przeszło 30 lat…

 9. MrMruczek 28.11.2023 00:25

  Takie karty powinni wprowadzić obowiązkowo wszystkim, których dochody sześciokrotnie przewyższają średnią światową.

 10. kufel10 28.11.2023 05:17

  Złoto testuje obecnie poziom 2000$ i może pozostać tam już na stałe. Pytanie jaka będzie korelacja $ vs PLN bo złoty nam się niestety umacnia. Być może chcą nas tylko zachęcić do przyjęcia E udając że waluta krajowa jest silna (chwilowo). Trzeba trzymać namacalny towar a nie papierki czy cyfrowe zapisy jak lemingi chwalące się w towarzystwie “zdolnością kredytową”. W momencie kiedy lemingi będą pałaszować tynk ze scian, ty możesz mieć szansę przetrwać i jeszcze dobrze się ustawić.

 11. radical3dom 28.11.2023 08:23

  Jackowski kiedyś mówił w wizjach o czarnej karcie, kiedy nie będzie gotówki…

 12. Dandi1981 28.11.2023 09:23

  Nowe wydanie komuny tak sie konczy glosowanie na lewactwo gdzie zawsze beda uprzywilejowani partyjni dygnitarze ktorzy moga uzywac prywatnych odrzutowcow, samochodow spalinowych za miliony , 1% najbogatszych generuje wiecej co2 niz reszta populacji , a nikt ich nie rusza i nie ruszy bo to oni wystawiaja miliony dofinasowania na swoich w rzadach swiata.
  Taki kowalski nawet sie nie przebije do mediow ktore sa zawlaszczone, a co dopiero gdyby mial zrobic kampanie za 100mln zl przy pensji 3tys.

 13. Admin WM 28.11.2023 10:02

  @radical3dom

  Nie powiedział niczego, czego sam bym nie mógł powiedzieć wiedząc o planach globalistów (CBDC itp.). O likwidacji gotówki mówi się od kilkudziesięciu lat.

  Jackowski jest kiepskim jasnowidzem. Jeśli ma jakieś sukcesy, to dzięki szczęściu i analizie (w poszukiwaniu ofiar). Np. według niego ten Borys, który rzekomo zabił swego syna, którego szukali w całej Polsce, miał żyć, a służby stwierdziły w końcu, że wtedy nie żył. Innym razem mówił, że zaginiona nastolatka pojechała z gdzieś z jakimś facetem, a potem okazało się, że nie żyła (jakiś nieszczęśliwy wypadek czy coś). Przewidział też kilka wydarzeń, które nie wydarzyły się. Jest gorszy w przewidywaniach przyszłości od Krzysztofa Atora Woźniaka i Macieja Maciaka, którzy jasnowidzami nie są. Jak coś mu się uda trafić, to nagłaśniają to w mediach, a jak odnosi porażkę, to cisza, i tak tworzy się mit superjasnowidza.

 14. Katana 28.11.2023 15:15

  Denisrozrabiaka
  Tam gdzie dwóch lub trzech jest jednomyślnych tam już jest ruch oporu.
  Dobrze mieć jednego czy dwóch świadków, choćby tylko stali z boku i nagrywali jakieś zagrożone pacyfikacją działanie.

 15. Denisrozrabiaka 28.11.2023 18:01

  @katana filmy można zgubić lub wyprodukować.

 16. Flibusta 28.11.2023 19:29

  Ech… ludzie siedzą i nic nie robią, choć mogliby.. Przyczyna może być bardzo prosta. W swojej książce sprzed pół wieku “Limes inferior” Janusz Zajdel opisał społeczeństwo Argolandu. Też tam mieli wszystko cyfrowe i automatyczne. Zamiast smartfona był klucz stanowiący dowód tożsamości oparty na liniach papilarnych, kartę płatniczą, klucz do domu oraz inne konieczne dla władzy informacje. Zamiast pieniędzy były kolorowe punkty. Gdy główny bohater Sneer dostaje się do centrum zarządzania metropolią, dowiaduje się że do żywności dodaje się ogłupiacze, w szczególności do pitego przez mężczyzn piwa. Winni oczywiście byli źli kosmici i dopiero Alicja z krainy czarów pomogła… hi..hi.. Tam w UNESCO to chyba Zajdla czytali.. nie?

 17. Denisrozrabiaka 28.11.2023 21:38

  @flibusta – w pewnym wieku to co myślisz teraz wyda ci się śmieszne. A ja Ci powiem, że mi się już nie chce, tym bardziej patrząc co wybrali Polacy dochodzę do wniosku, że nie ma za co i nie warto!

 18. Doctor Who 29.11.2023 19:03

  @Filbusta czas wdrożyć świat z Paradyzji …

 19. Światowid 29.11.2023 19:33

  W Federacji Rosyjskiej i na Ukrainie jednocześnie trwają prace nad wdrożeniem CBDC. Dodajmy, że technologia CBDC wdrażana w tych krajach nie jest ani ukraińska ani rosyjska, pochodzi z ZEWNĄTRZ.
  Teraz pytanie – Ukraina jako kolonia NWO wprowadza rozwiązania NWO, to zrozumałe. Ale DLACZEGO Federacja ROsyjska, RZEKOMO wojująca z całym kolektywnym zachodem (czyli tymże NWO!) na śmierć i życie wprowadza u siebie technologie opracowane przez NWO i na potrzeby NWO?

  W sprawie limitu CO2, to jest on wprowadzany po to, by uniemożliwić masom konsumpcję określonych produktów – np mięsa, które rzekomo wytwarzane jest kosztem zbyt wielkich emisji CO2. Limity CO2 zmuszą ludzi do jedzenia tych mączek z owadów jako alternatywy dla wołowiny czy schabowego. Czy nawet dziadowskich kurczaków.
  Tymczasem oligarchia będzie sobie latać prywatnymi odrzutowcami, emitując tyle CO2 na jeden przelot, ile Kowalski swoim VW Golfem czy tam Dacią wyemituje przez 20 lat. Oni zapłacą za dodatkowe limity CO2, Kowalski będzie musiał odstawić samochód i wpieprzać suszone karaluchy z fermy Monsanto. A najśmieszniejsze jest to, że w wojującej z NWO Federacji Rosyjskiej już są postawione fermy hodowlane larw muchy, którymi w postaci mączki będzie się karmić Rosjan. W kraju, w którym wyprodukowano kolosalną nadwyżkę zbó, którymi można by karmić zwierzątka i dać masom góry zdrowego białka wołowego czy wieprzowego. Jednocześnie po całej Federacji Rosyjskiej trwa masowy ubój bydła przyzagrodowego (z małych gospodarstw) pod pozorem jakichś “epidemii”. W POLINezji już się rozprawili z hodowlą świnek przez rolników indywidualnych w małych chlewikach. ASF i “wymogi sanitarne”.

  Ile jeszcze czasu zostało, zanim NWO zmusi POLINezyjskiego goja do jedzenia “owadziego białka”? Być może nie tak dużo. W końcu globalna władza koszernego oligarchatu od 2 lat pracuje nad wywołaniem globalnej klęski głodu …
  A rząd POLINezji dba o to, by POLINezyjskiemu rolnikowi zabrakło pieniędzy na nawozy sztuczne … Jeśli nic się ni zmieni, wkrótce zobaczymy ostry spadek plonów w POLINezji, na tyle duży, że stracimy samowystarczalność żywnościową.
  I żadne protesty nie pomogą, jak na rynku po prostu nie będzie dość normalnej żywności dla wszystkich POLINezyjczyków. Ceny wzrosną – i biedota (jakieś 50% populacji POLIN) stanie wobec alternatywy: zdychać z głodu, czy zajadać się suszonymi karaluchami od Klausa Schwaba …

 20. Katana 30.11.2023 15:12

  “Ale DLACZEGO Federacja ROsyjska, RZEKOMO wojująca z całym kolektywnym zachodem (czyli tymże NWO!) na śmierć i życie wprowadza u siebie technologie opracowane przez NWO i na potrzeby NWO?”

  Są zmiany, które po prostu muszą być przyjęte globalnie. Jak tryby w maszynie są te części zależne.
  CBDC to potężne pieniądze dla systemów. Nie przyjęcie podobnych rozwiązań byłoby zapaścią dla nich jak i każdego chcącego się liczyć kraju. I unicestwieniem – przy tym stopniu agresji światowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.