Kanadą rządzą dyletanci

Opublikowano: 04.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1499

Ponad połowa gabinetu Trudeau ma zerowe doświadczenie biznesowe — pisze na łamach „True North” Andrzej Kozak.

Analiza składu gabinetu Trudeau pokazuje, że ponad połowa ma zerowe doświadczenie biznesowe – w tym minister finansów Chrystia Freeland.

Spośród 39 członków gabinetu tylko pięciu posiada dyplomy z ekonomii: Jean-Yves Duclos, Marie-Claude Bibeau, David Lametti, Bill Blair i Jonathan Wilkinson.

Dziesięciu członków ma doświadczenie w prowadzeniu małej lub średniej firmy lub zarządzaniu nią, a czterech ma dyplomy z administracji biznesowej.

Tylko 14 członków przed wejściem do polityki miało doświadczenie w pracy na wyższych stanowiskach w firmie.

Jedenastu członków wcześniej robiło karierę w prawie lub studiowało ten przedmiot na uniwersytecie.

Sześciu ma doświadczenie w dziennikarstwie lub mediach, w tym Freeland i minister transportu Omar Alghabra. Pięć posiada dyplomy z nauk politycznych.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „True North”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.