Jeszcze mniej Polski w UE?

Opublikowano: 23.11.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1776

Stało się. Propozycje zmian w traktatach założycielskich Unii Europejskiej zostały przyjęte przez Parlament Europejski. Co prawda mowa tu jedynie o projekcie, lecz jest to dokument dość złowieszczy, wyłączający zasadę jednomyślności w kilkudziesięciu obszarach. To w praktyce oznacza koniec suwerenności państw narodowych i przekazanie najbardziej istotnych kompetencji do Brukseli. Głosowanie największe zaskoczenie wzbudziło w Polsce. Reformie sprzeciwili się nie tylko politycy PiS, którzy dotychczas byli dość spolegliwi wobec Brukseli, ale i przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, słynący ze swych maksymalnie prounijnych poglądów. Projekt federalizacji Unii Europejskiej poparła za to cała lewica, której liderzy mówią wprost, że należy „rozmyć państwa narodowe w europejskich strukturach”. To z kolei stawia pod znakiem zapytania przyszłość rządu Donalda Tuska, w którym jak widać już teraz, tj. jeszcze przed powołaniem, jawią się fundamentalne różnice. Czy projekt przedstawiony na forum europarlamentu jest realny? I czy możliwe jest zablokowanie jego procedowania? A może jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest opuszczenie przez Polskę Unii? Rozmówcą Kamila Klimczaka będzie Stanisław Żółtek, prezes Kongresu Nowej Prawicy i partii Polexit oraz były europoseł.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. JedynaDroga 23.11.2023 10:44

    ” Reformę poprali europosłowie Lewicy:Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki i Leszek Miller, a także Róża Thun wybrana z ramienia Koalicji Obywatelskiej, i Sylwia Spurek, która do europarlamentu dostała się z list Wiosny Roberta Biedronia.”

    https://kresy.pl/wydarzenia/polska-lewica-w-europarlamencie-glosowala-za-zmiana-traktatow-ue/

    W głosowaniu 291 europosłów było za, 274 przeciw. Z kolei 44 wstrzymało się od głosu. Chodzi m.in. o zniesienie zasady jednomyślności w głosowaniach w Radzie UE w 65 obszarach i przekazanie kolejnych kompetencji organom UE.

    Gdyby te dziewięć osób głosowało przeciwko, głosowanie zakończyło by się stosunkiem głosów 282 za do 283 przeciw.

  2. LichoNiespi 23.11.2023 13:57

    …………….azeby Polska byla czesciom tzw 4 Rzeszy z generalnym gubernatorem Tuskiem ktory kasa ma z UE.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.