Jak streaming pochłonął muzykę

Opublikowano: 01.12.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1272

Posiadanie w kieszeni dostępu do każdego możliwego utworu muzycznego wydaje się dziś czymś normalnym, jednak dojście do tego stanu rzeczy oznaczało wiele zmian w branży muzycznej. Francuski dziennikarz muzyczny Sophian Fanen analizuje, w jaki sposób przeszliśmy od płyt CD do streamingu. Śledzi historię naszych nawyków słuchania muzyki w XXI wieku: przez mp3, nielegalne pobieranie, iPoda, aż po usługi streamingowe, takie jak Deezer czy Spotify.

Źródło: Arte.tv


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Niegrzesznik 01.12.2023 15:07

    Teraz już nie będzie złotych płyt tylko złote lajki

  2. Foxi 01.12.2023 17:51

    Ciekawe czy autor wspomina o sieciach P2P np legendarny Soulseek. Tam były całe tematyczne biblioteki z muzyką – dosłowne było wszystko co tylko zostało nagrane, a jak nie było wersji cyfrowych to użytkownicy sami przerabiali analogi na mp3. To były czasy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.