Izrael zagroził atakiem na Iran

Opublikowano: 29.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1080

Izrael otwarcie zapowiedział, że zaatakuje Iran, jeśli Stany Zjednoczone będą chciały powrócić do porozumienia nuklearnego i złagodzą sankcje. Ostrzeżenie to ma związek ze zwycięstwem Joe Bidena w amerykańskich wyborach prezydenckich. Od dłuższego czasu pojawiały się opinie, że Biden cofnie decyzje Trumpa w kwestii Iranu.

Izrael kontynuuje naloty na Syrię i nie chce dopuścić, aby kontrolę nad tym obszarem sprawował Iran. Jednocześnie jest zaniepokojony doniesieniami o możliwym powrocie do irańskiego porozumienia nuklearnego. Zdaniem Izraela jest to „największe oszustwo w najnowszej historii”.

Media powołując się na swoje źródła w izraelskim rządzie donoszą, że wywiad uważnie obserwuje działalność w irańskich obiektach jądrowych. W chwili obecnej trwa oczekiwanie na ostateczną decyzję Stanów Zjednoczonych. Izrael chce jak najszybciej dowiedzieć się, czy USA zamierzają kontynuować presję na Iran, czy też przywrócą porozumienie nuklearne i zniosą sankcje gospodarcze.

Izraelskie władze ostrzegają, że jeśli nowe władze Stanów Zjednoczonych ponownie przystąpią do porozumienia nuklearnego to Izrael „znów będzie sam przeciwko Iranowi”, a ten otrzyma zielone światło, aby kontynuować swój program broni jądrowej. Decyzje, jakie mogą zostać podjęte w takiej sytuacji, obejmują między innymi kontynuowanie jawnych i tajnych działań sabotażowych, a także atak na Iran.

W ostatnich miesiącach, władze Iranu domagały się zniesienia sankcji. W styczniu 2021 roku rozpoczął wzbogacanie uranu do 20%, lecz zaznaczył, że działalność może zostać w każdej chwili wstrzymana, jeśli Stany Zjednoczone wrócą do porozumienia nuklearnego. Izrael jest przekonany, że pokojowe podejście do Iranu zakończy się tak jak było w przypadku Korei Północnej, która mimo gróźb i prób negocjacji ze strony USA i tak pozyskała broń nuklearną, a rozbrojenie tego państwa stało się praktycznie niemożliwe.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BreakingDefense.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o