Indie zakazały eksportu pszenicy

Opublikowano: 15.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1261

Trudne warunki pogodowe wpłynęły niezwykle negatywnie na rolnictwo w Indiach. Z tego powodu tamtejszy rząd postanowił ze skutkiem natychmiastowym wprowadzić zakaz eksportu pszenicy. Wiele państw liczyło tymczasem na zboże z Indii, w związku z przerwami w dostawach spowodowanymi wojną na Ukrainie.

Jeszcze przed wybuchem konfliktu Ukraina i Rosja odpowiadały w sumie za jedną trzecią światowej produkcji pszenicy i jęczmienia. Trwająca wojna utrudnia natomiast zarówno same zbiory, jak i eksport już wyprodukowanego zboża.

Jedną z alternatyw dla pszenicy z Ukrainy i Rosji miała być ta pochodząca z Indii. Przed pandemią koronawirusa Indie miały jego ogromne zapasy, a jednocześnie jego eksport nie był szczególnie duży.

Ostatecznie przez Indie w ciągu ostatnich tygodni przetoczyła się jednak fala upałów. W wielu miastach padły rekordy pomiarów, co znacząco wpłynęło na tamtejsze rolnictwo. Zwłaszcza pszenica jest zaś wrażliwa na ciepło, szczególnie w końcowej fazie swojego dojrzewania.

Rząd Indii postanowił więc wstrzymać eksport zboża ze skutkiem natychmiastowym. Przewidziano tylko niewielkie wyjątki od tej reguły, głównie w przypadku już zawartych umów oraz państw mających duże problemy ze swoim bezpieczeństwem żywnościowym.

Decyzja władze w Delhi może mieć poważne implikacje dla cen żywności na całym świecie. Tym samym ceny pszenicy mogą zacząć bić kolejne rekordy.

Autorstwo: MM
Na podstawie: Reuters.com, BusinessInsider.com.pl
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 15.05.2022 10:37

    A więc wszystko zgodnie z planem ujawnionym w 2012 r. w filmie „Szach-mat dla ludzkości”.
    https://wolnemedia.net/szach-mat-dla-ludzkosci/

  2. agama 15.05.2022 13:10

    przeludnienie, konsumpcjonizm, niedobór żyznych gleb, katastrofy naturalne, zniszczenie środowiska, machinacje psychopatów politycznych… Będzie jak tutaj

    https://wolnemedia.net/proroctwa-henocha-z-plejar/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.