Grudziądz sfinansuje pakiet „aktywizacyjny” dla Ukraińców

Opublikowano: 04.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1166

Grudziądz rozpoczyna realizację programu „aktywizacji” przebywających w tym mieście obywateli Ukrainy. Władze miasta zamierzają sfinansować cały pakiet usług, a wśród nich także bony integracyjne mające pokrywać koszty ich przejazdu do pracy czy opłaty za wynajem mieszkania.

Polskie Radio PiK informuje, że wywodzący się z lewicowo-liberalnych środowisk prezydent Grudziądza Maciej Glamowski zaczyna wdrażać w życie program „Razem Możemy Więcej”. Dzięki niemu „zaktywizowanych” ma zostać blisko 120 Ukraińców przebywających w tym mieście.

Przybysze zza naszej wschodniej granicy będą mogli liczyć na szeroki pakiet wsparcia. Przede wszystkim otrzymają „bon integracyjny”, dzięki któremu będą mogli opłacić swoje dojazdy do pracy, kupno odzieży czy czynsz za mieszkanie.

Poza tym w rozmowie z Polskim Radiem PiK rzecznik prezydenta Grudziądza podkreślił, że program będzie służyć „aktywizacji” zawodowej i wprowadzeniu Ukraińców na polski rynek pracy. Tym samym specjaliści pomogą im w znalezieniu pracy, a nawet w rejestracji własnej działalności gospodarczej.

Na podstawie: RadioPik.pl
Źródło: Autonom.pl

24

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 04.10.2022 19:44

    No i mieszkańcy Grudziądza nikogo nie oklepali porządnie nie? No to niech zdychają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.