Główny opozycyjny dziennik przestanie wychodzić

Opublikowano: 04.04.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 432

BAHRAJN. Rząd bahrański zakazał publikacji czołowej niezależnej gazety, która relacjonowała rewolucję ludową w tym maleńkim, liczącym 790 tys. mieszkańców, nadmorskim państwie w Zatoce Perskiej. Komisja ds. Informacji tego kraju zawiesiła dziennik „Al-Wasat”, krytyczny wobec brutalnej rozprawy rządu z demonstrantami. Komisja nakazała także Prokuraturze Publicznej otwarcie śledztwa w tej sprawie.

Jak 3 kwietnia podała presstv.ir, w minionym tygodniu bahrańska telewizja państwowa oskarżyła „Al.-Wasat” o publikowanie „sfabrykowanych i fałszywych wiadomości” o „wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem w Barhrajnie”. Policja, wspierana przez armię Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich zintensyfikowała represje wobec antyrządowych demonstrantów, którzy domagają się wprowadzenia monarchii konstytucyjnej w miejsce obecnej absolutnej.

Grupy obrońców praw człowieka i partie opozycyjne twierdzą, że setki ludzi zostały zatrzymane lub zaginęły, odkąd protesty rozpoczęły się w połowie lutego. Co najmniej 25 osób zginęło, a około 1000 zostało rannych.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jur56 04.04.2011 22:03

    A gdzie troska państw zachodnich o prawa obywatelskie i standardy
    demokratyczne .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.