„Globalne ocieplenie” nawiedziło Pekin

Opublikowano: 27.12.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1983

Pekin odnotowuje najwięcej godzin temperatur poniżej zera w grudniu – od 1951 roku.

Obserwatorium meteorologiczne w Pekinie odnotowało ponad 300 godzin temperatur poniżej zera od 11 grudnia, tak że kotły grzewcze u jednego z głównych dostawców w mieście uległy awarii. Stolica Chin, Pekin, pobiła swój rekord godzin z temperaturami poniżej zera w grudniu, licząc od 1951 roku, po tym jak fala zimna przetoczyła się przez kraj i przyniosła zamiecie śnieżne, obniżając temperatury do historycznych minimów.

Północne i północno-wschodnie części kraju doświadczyły rekordowego zimna od zeszłego tygodnia, a niektóre obszary na północnym wschodzie osiągnęły minus 40 stopni Fahrenheita i poniżej, po tym jak kąsające mroźne powietrze spłynęło z Arktyki. Od niedzieli obserwatorium meteorologiczne w Pekinie odnotowało ponad 300 godzin temperatur poniżej zera od 11 grudnia, najwięcej w tym miesiącu od 1951 roku, według wspieranego przez państwo dziennika „Beijing Daily”. Stolica przeżyła również dziewięć kolejnych dni z temperaturami poniżej minus 10 C w tym okresie, dodał dziennik.

Kilka miast w środkowo-chińskiej prowincji Henan, na południowy zachód od Pekinu, znajduje się w sytuacji zimowego kryzysu dostaw ciepła, a dostawcy energii cieplnej w mieście Jiaozuo są pod presją, aby zapewnić dostawy. Kotły grzewcze w JiaoZuo WanFang Aluminum Manufacturing, jednego z głównych dostawców w mieście, uległy awarii, pozostawiając niektóre obszary w pilnej potrzebie zwiększenia dostaw ciepła, podały w niedzielę media państwowe. Dostawca stara się naprawić usterkę i spodziewa się wznowienia dostaw 26 grudnia, podały państwowe media, nie podając liczby kotłów, które uległy awarii.

Firma JiaoZuo WanFang Aluminum nie odpowiedziała natychmiast na wysłaną pocztą elektroniczną prośbę o komentarz od agencji Reuters.

Miasto zawiesi dostawy ciepła dla większości firm, z wyjątkiem podstawowych dostawców usług, takich jak szpitale i ośrodki dla seniorów, aby nadać priorytet zużyciu ciepła w budynkach mieszkalnych. Jednak niektóre budynki mieszkalne będą wciąż odczuwały skutki awarii w okresie konserwacji urządzeń, dodają media.

Dwa inne miasta w Henan – Puyang i Pingdingshan – zawiesiły już dostawy ciepła do departamentów rządowych i instytucji administracyjnych, aby nadać priorytet użytkowaniu mieszkań, podały lokalne władze, powołując się na wyjątkowo zimną pogodę.

Prognoza pogody przewiduje, że w niedzielę temperatury w tych trzech miastach spadną poniżej zera. Temperatury w kilku innych obszarach Henan spadną do minus 15 C (5 F) w weekend, podał w sobotę urząd meteorologiczny centralnej prowincji. Oczekuje się, że od weekendu ciepłe powietrze będzie napływać z północy kraju na południe, podnosząc temperatury.

Źródło zagraniczne: NBCNews.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.