Fatalne „strategiczne partnerstwo” WEF i agendy ONZ

Opublikowano: 07.01.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2295

Informacja sprzed pandemii, ale pewnie o niej nie słyszeliście.

13 czerwca 2019 roku oficjalna strona WEF (Światowe Forum Ekonomiczne) podała informację, że w nowojorskiej siedzibie ONZ podpisane zostało partnerstwo między WEF i organizacją gospodarza. Organizacje reprezentowali odpowiednio Klaus Schwab i Antonio Guterres. Intencją stron od tej pory jest przyśpieszenie realizacji Agendy 2030. Partnerstwo wyszczególnia 6 obszarów współdziałania i finansowania: zmiany klimatyczne, zdrowie, cyfryzacja, równość płci z promocją kobiet, edukacja i sprawności.

https://www.youtube.com/watch?v=twlxsNNHaLY

Mobilizacja systemów i finansowanie mają sprzyjać agendzie zrównoważonego rozwoju (SDG), której głównym celem jest osiągnięcie zadań nakreślonych do 2050 roku. Nacisk na partnerstwo publiczno-prywatne i współpracę, walkę o zdrowie publiczne, współpracę w zakresie cyfryzacji, umożliwienie edukacji przez całe życie z racji programów przebranżowienia, reorientacji zawodowej. Obie organizacje zapowiedziały potrzebę corocznych spotkań na dokonanie podsumowania efektów współpracy.

16 stycznia 2020 r. strona internetowa FIAN International opublikowała informację o liście otwartym 400 organizacji społecznych i 40 sieci międzynarodowych, w którym skrytykowano fuzję ONZ i WEF dostrzegając w niej przede wszystkim automatyczną delegitymizację ONZ i osłabienie jej mandatu jako instytucji niezależnej z powodu nadmiaru wpływów i gwarantowanych preferencji dla korporacji. W liście tym Gonzalo Berron stwierdza: „Porozumienie formalizuje niebezpieczne przejęcie, odbiera dotychczasowy demokratyczny charakter i niebezpiecznie prywatyzuje instytucję o zasięgu światowym”.

Były urzędnik ONZ, Harris Gleckmann z Uniwersytetu Massachussettes, ocenił, że strategiczne porozumienie było realizacją zamachu przywódców spotykających się w Davos i przejęciem kontroli. Jednocześnie zadał on pytanie o korzyść, jaką odniosła z owej fuzji ONZ, skoro o samym fakcie zdecydowano w wąskim gronie, bez odbycia debaty ogólnej z wszystkimi przedstawicielami.

Dostrzegając wieloletnie skłonności rządu USA do jednostronnych decyzji, zarzucono, że w sposobie zawarcia i warunkach samego porozumienia brak mechanizmów demokratycznych, które w długofalowym działaniu zaowocują kryzysem zaufania, praktyką unikania płacenia podatków, naruszeniom praw obywateli i innych nadużyć.

Autorzy listu domagali się podjęcia kroków zapobiegających zjawisku konfliktu interesów i zapewnienie zachowania demokratycznych zasad zarządzania. Zdaniem Sofii Monsalve – (pełniącej stanowisko sekretarza międzynarodowej organizacji FIAN) zarzuciła korporacjom uczestniczącym w łańcuchu dostaw żywności, że każdego roku niweczą one 75 miliardów ton gleby i 7.5 miliona hektarów lasów, przez co 3,9 miliarda ludności jest niedożywiona. Jej zdaniem Światowe Forum Ekonomiczne reprezentuje jedynie interesy tych, co niszczą środowisko i nie szanują praw człowieka. Trudno takiego partnera uważać za strategicznego w rozwiązywaniu światowych problemów.

O swoich celach i strukturze WEF informuje, że IV rewolucja mająca uczynić świat lepszym jest głównym celem. Wątek wzbudzający szczególne wątpliwości z powodu bezwzględnej zasady „do celu zmierzać należy po trupach” wyjaśniony jest jako złagodzony poprzez tworzenie ośrodków Wspólnot Społeczeństwa Obywatelskiego. W tym celu WEF ma w swoich szeregach 125 przywódców religijnych, organizacje oparte na wierzeniach, grupy ekumeniczne, sieci wielowyznaniowe, specjalistów religioznawstwa 10 głównych nurtów religijnych i duchowych. W styczniu 2024 roku zapowiedziane jest ukazanie się rodzaju raportu „Faith in Action” („Wiara w Działaniu”). Charakteryzując profil działalności parareligijnej i duchowej, obejmuje ona szeroką gamę działalności „filantropijnej”, współpracę z przedsiębiorstwami, władzami, partnerstwo publiczno-prywatne. W sektorze religijnego wpływu powtarzają się w pełni wszystkie punkty Agendy 2030.

Wśród działaczy projektu multireligijności zwracają uwagę niektóre osoby i instytucje, w tym ONZ-u: Jonathan Greenblatt (CEO i dyrektor krajowy żydowskiej Anti-Defamation League – Ligii Przeciwko Zniesławieniom) oraz Azza Karam (członek zarządu Rady Doradczej Wysokiego Szczebla Sekretarza Generalnego ONZ ds. Multilateralizmu).

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: WEForum.org [1] [2], FIAN.org
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 07.01.2024 16:16

    Syjonistyczno-satanistyczne pasożytdy kabaalistyczne powoli przygotowują się do utworzeni rządu światowego w ONZ na własnych warunkach, o czym pisał już Douglas Reed w ,,Strategi Syjonu”.

  2. pikpok 07.01.2024 19:57

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.