Ewangelicy podbijają świat – 2

Opublikowano: 10.04.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1656

Od lat 1970. powszechne w Ameryce odejście od religii było sola w oku ewangelickich liderów. W społeczeństwie, które potępiali jako dekadenckie, skupili się na zachowaniu wartości rodzinnych i przypadkowo przekształcili ewangelikalizm w polityczną trampolinę. Ruch ewangeliczny otworzył drzwi władzy. I choć jego lider ustąpił z amerykańskiej sceny politycznej po tym, jak pomógł swojemu przyjacielowi Nixonowi zostać prezydentem, to właśnie jego ruch chrześcijański umożliwił Ronaldowi Reaganowi, a następnie, pół wieku później, Donaldowi Trumpowi umieszczenie ewangelickich liderów w Białym Domu. Nominacja jego przyjaciółki i duchowej doradczyni na szefową rady ewangelickiej stanowi radykalne wyzwanie dla rozdziału kościoła od państwa, fundamentu amerykańskiej demokracji.

Źródło: YouTube.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sanchop 10.04.2023 08:35

    No cóż miłe by to było, gdyby nie promowały tego podstawione osoby…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.