DARPA będzie rozpylać bakterie GMO

Opublikowano: 17.11.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2876

DARPA (Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności) Pentagonu chce mieć możliwość rozprzestrzeniania genetycznie zmodyfikowanych bakterii jako „czujników materiałów wybuchowych”. Tym samym rząd Stanów Zjednoczonych przygląda się zmilitaryzowaniu drobnoustrojów.

Pentagon połączył siły z firmą Raytheon realizując projekt, który wydaje się, że powinien należeć do dystopijnej powieści science fiction. Zgodnie z raportem RT rząd chce opracować system zdolny do dostarczania genetycznie zmodyfikowanych bakterii pod powierzchnię ziemi.

Projekt zainicjowany przez DARPA – tę samą agencję, która prowadziła programy tworzenia super żołnierzy i uzbrojonych zrobotyzowanych owadów – ma na celu „zaprogramowanie dwóch szczepów bakterii do monitorowania powierzchni ziemi pod kątem materiałów wybuchowych”, podała firma Raytheon we wspólnym komunikacie prasowym z Instytutem Politechnicznym Worcester. Tak więc genetycznie zmodyfikowane bakterie mają działać dla twojego dobra!

„Pierwszy z dwóch szczepów bakterii, znany jako „czujnik biologiczny”, „wykryje obecność lub brak materiałów wybuchowych zakopanych pod ziemią”, podczas gdy drugi wytworzy „widzialne światło” w przypadku znalezienia takich materiałów. Zdalnie sterowane kamery lub drony zostaną następnie wysłane w celu zbadania okolicy, by namierzyć świecące bakterie i ostatecznie zakopane materiały wybuchowe” – podał RT.

„Wiemy już, że niektóre bakterie można zaprogramować tak, aby były bardzo dobre w wykrywaniu materiałów wybuchowych, ale jest to znacznie trudniejsze pod ziemią” – powiedział badacz Raytheon Allison Taggart. „Badamy jak transportować nadające sygnał bakterie na wymaganą głębokość pod ziemią”.

Chociaż Pentagon twierdzi, że planuje używać systemu wyłącznie do celów „obronnych”, to niektórzy mogą przyznać, że defensywne zmilitaryzowane drobnoustroje przywołują na myśl apokaliptyczne scenariusze rozprzestrzeniających się genetycznie zmodyfikowanych super-bakterii.

DARPA rozpoczęła już pewne projekty, które powinny zaalarmować wielu. Wydaje się jednak, że doszliśmy do punktu, w którym masy nie przejmują się tym, co im się robi, w ich imieniu i za skradzione im pieniądze., a to są tylko niektóre z projektów, nad którymi wiemy, że pracuje DARPA.

Na podstawie: RT.com, Raytheon.mediaroom.com
Źródło oryginalne: Shtfplan.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 16.02.2020 12:30

    A pozmiej ci szatani zryrodnolcy dziwiom sie z kat /kont/ sie wziela korona virusa, czy z chemicznego pokoju czy z nieba….. z ich samolotu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.