Chrześcijanie obawiają się izraelskich radykałów

Opublikowano: 22.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1343

Rzecznik chrześcijańskich kościołów funkcjonujących w Ziemi Świętej skrytykował Izrael za dyskryminacyjne podejście względem turystów. Izraelskie władze zdecydowały bowiem o zamknięciu granic z powodu koronawirusa, czyniąc jednak wyjątek dla samych Żydów. To tylko jeden z przykładów narastających obaw chrześcijan, związanych głównie z działalnością syjonistycznych radykałów.

Jeszcze w listopadzie władze w Tel Awiwie zdecydowały się na zamknięcie granic kraju dla turystów. Uzasadnieniem były problemy związane z nowym wariantem koronawirusa, czyli Omikronem. W ostatnich dniach ogłoszono jednak wyjątek dla Żydów, którzy będą mogli przybyć do Izraela w ramach specjalnie organizowanych w tym celu wycieczek.

Przedstawiciele chrześcijańskich kościołów w Ziemi Świętej nie kryją oburzenia z powodu decyzji izraelskich władz. Ich rzecznik i doradca, Wadie Abunassar, uznał posunięcie syjonistów za „rasistowską dyskryminację”, ponieważ wyznawcom Chrystusa uniemożliwiono w tym samym czasie pielgrzymki do Jerozolimy, Nazaretu czy Betlejem. Tymczasem tradycyjnie gromadzili się oni w tych miastach z okazji Bożego Narodzenia.

Szoku z powodu decyzji izraelskiego rządu nie kryje także Kościół katolicki. Przypomina on, że wraz z innymi wyznaniami apelował do syjonistycznego Ministerstwa Turystyki, aby umożliwiło ono chrześcijanom przyjazd do Ziemi Świętej. Izraelski resort dyplomacji odpiera jednak wszelkie zarzuty, nazywając dodatkowo skandalem oskarżanie go o dyskryminację.

W ostatnich dniach wspólnota chrześcijańska w Izraelu nie kryje swoich obaw związanych z narastającą agresją ze strony syjonistycznych radykałów. Francesco Patton, Kustosz Ziemi Świętej, napisał w brytyjskim dzienniku „The Telehrapy”, że wyznawcy Chrystusa na okupowanych terytoriach palestyńskich są zagrożeni wyginięciem.

Kiedyś stanowili oni zresztą blisko 20 proc. mieszkańców Jerozolimy, podczas gdy obecnie odsetek ten wynosi zaledwie 2 proc. Ma to związek głównie z nielegalną aneksją miasta, jego brutalnym zajęciem przez syjonistów i utrudniającą życie chrześcijan obecnością militarną izraelskiej armii.

Katolicki duchowny zauważa, że w ostatnim czasie życie wyznawców Chrystusa we Wschodniej Jerozolimie stało się nie do zniesienia. Od pewnego czasu przemoc ze strony żydowskich ekstremistów wzrasta w lawinowym tempie. Nie boją się oni już bezcześcić miejsc kultu religijnego, podpalać budynków kościołów czy fizycznie atakować duchownych, zakonników czy wiernych.

Podobny ton wybrzmiewa z artykułu w „The Times”, który opublikował anglikański arcybiskup Canterbury Justin Welby. Stwierdza w nim, że w rozmowach z izraelskimi chrześcijanami przewija się wątek całkowitego usunięcia ich obecności z Ziemi Świętej w ciągu najbliższych 15 lat. Welby także ostrzegał przed dyskryminacją ze strony państwa syjonistycznego.

Na podstawie: MiddleeastMonitor.com, ABCNews.go.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.