Chcą przekształcać kurze odchody w biopaliwo

Opublikowano: 26.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 543

Kurczaki to bardzo popularne zwierzęta hodowlane na całym świecie. Jednak ich popularność ma swoją wadę – w hodowlach powstają ogromne ilości odpadów, które zanieczyszczają glebę i wodę. Zdaniem naukowców, kurze odchody po wymieszaniu z konkretną rośliną można z powodzeniem przekształcać w biopaliwo.

Odchody kur mogą zawierać hormony, antybiotyki i metale ciężkie, które przedostają się do wód powierzchniowych. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa ostrzega, że nieprawidłowa gospodarka odpadami hodowlanymi może mieć negatywny wpływ na środowisko.

Naukowcy z Landmark University oraz Covenant University wykazali, że w wyniku połączenia kurzych odchodów oraz słonecznika meksykańskiego (Tithonia diversifolia), inwazyjnego gatunku roślin, można otrzymać biogaz. Uczeni opracowali proces wstępnej przeróbki ptasiego kału, dzięki czemu beztlenowe mikroby trawią odpady i meksykańskie słoneczniki.

Wystarczy 8 kilogramów odchodów i wspomnianych roślin aby uzyskać 3 kilogramy gazu, który można wykorzystać np. do zasilania generatora. Zdaniem autorów badania, pozostałe substancje stałe, które uzyskano z procesu, można stosować jako nawóz lub środek do kondycjonowania gleby.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.