Canada Infrastructure Bank – marnotrawstwo pełną parą

Opublikowano: 01.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 976

Leslyn Lewis, konserwatywny krytyk ministerstwa Infrastruktury i Społeczności, wydała następujące oświadczenie po ustaleniu, że kolejny projekt Canada Infrastructure Bank o wartości 1,7 miliarda dolarów nie został zrealizowany.

„Bank zainwestował 655 milionów dolarów naszych pieniędzy w warty 1,7 miliarda dolarów projekt budowy podwodnego kabla elektrycznego, który teraz spoczywa w wodzie nieużywany z powodu niestabilności finansowej i inflacji. Projekt Lake Erie Connector to kolejna porażka Canada Infrastructure Bank – banku finansowanego przez podatników kwotą 35 miliardów dolarów, który nie ukończył ani jednego projektu od prawie 6 lat. W czasie, gdy Kanadyjczycy walczą jak związać koniec z końcem, ten rząd wciąż marnuje ich pieniądze. Firmie o wartości wielu miliardów dolarów obiecano 655 milionów dolarów na projekt, który, jak na ironię, nie powiódł się z powodu inflacji, spowodowanej przez ten liberalny rząd” – informuje Partia Konserwatywna.

„Półtora roku temu liberałowie zachwycali się swoim nowym partnerstwem z Fortis Inc. – prywatną firmą, która co roku przynosi miliardy przychodów, obiecując tony niskoemisyjnej energii, miliardy PKB i setki miejsc pracy w Kanadzie. Konserwatyści od początku ostrzegali, że jest to ryzykowne i niewłaściwe wykorzystanie pieniędzy podatników. Zostaliśmy zignorowani. Co gorsza, nie było przejrzystości. Dopiero gdy konserwatyści zażądali odpowiedzi w parlamencie w zeszłym tygodniu, rząd przedstawiły jakiekolwiek informacje na temat ogromnej inwestycji, który została po cichu wstrzymana w lipcu. Wciąż nie znamy też szczegółów umowy z Fortisem ani tego, gdzie doszło do przekroczenia kosztów. To nie do przyjęcia w przypadku banku finansowanego przez podatników. Konserwatyści będą nadal wzywać ten rząd do przestrzegania jedynego zalecenia Stałego Komitetu ds. Transportu, Infrastruktury i Społeczności – aby zlikwidować to 35-miliardowe fiasko. Temu bankowi nie udało się przyciągnąć obiecanych prywatnych inwestycji, brakuje mu przejrzystości i nie zrealizował ani jednego projektu. Ten drenaż pieniędzy podatników musi się skończyć” – czytamy w oświadczeniu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.