Boją się prawdy o katastrofie smoleńskiej

Opublikowano: 24.09.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 741

24 września we Wrocławiu w sali NOT miało się odbyć spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem. Prezes NOT wycofał się z umowy. Nie spodobał mu się temat spotkania: „Smoleńsk – nowe fakty”.

24 września o godz. 18 w sali Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) zaplanowano kolejne spotkanie z cyklu „Czarnecki zaprasza”. Tym razem gościem miał być poseł PiS Antoni Macierewicz. Jak się dowiedzieliśmy – Czesław Szczegielniak, prezes NOT, wyraził początkowo zgodę na udostępnienie sali. Problemy pojawiły się, gdy ogłoszono temat spotkania: „Smoleńsk – nowe fakty”.

W środę rano pracownicy NOT najpierw twierdzili, że pękła jakaś rura i do piątkowego spotkania raczej nie dojdzie. Później zażyczono sobie zezwolenia na organizację imprezy masowej… Gdy obalono ten argument, bo na spotkanie wyborcze nie potrzeba żadnego zezwolenia, wymyślono inny pretekst: brak należytej ochrony. W końcu jednak NOT ujawnił prawdziwe powody całego zamieszania.

– W mailu prezes Szczegielniak poinformował, że nie wiedział, iż tematem spotkania będzie katastrofa smoleńska, a na to on się nie zgadza – powiedziała nam osoba znająca kulisy skandalicznej sytuacji.

Zbulwersowany nią jest poseł Antoni Macierewicz.

– Jestem tym zszokowany. To zupełnie niewiarygodne, żeby tak jawnie polityczne motywy decydowały o wynajęciu sali. Prezes NOT nie zdaje sobie chyba sprawy, że w ten sposób w istocie dokonuje nadużycia prawa – mówi portalowi Niezależna.pl poseł Macierewicz. – Tym bardziej, że tematem miała być największa katastrofa narodowa. To bardzo źle świadczy o stowarzyszeniu i moralnych standardach, jakie panują w tej instytucji. Trzeba będzie w tej sprawie interweniować u najwyższych władz NOT i odpowiedzialnych struktur państwowych. Spotykam się z takim zjawiskiem po raz pierwszy – dodał.

Po wycofaniu się kierownictwa NOT z umowy na wynajęcie sali, spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem przeniesiono do Teatru Lalek. Niestety, i tam nie doszło ono do skutku, bo dyrekcja Teatru w ostatniej chwili zamknęła drzwi przed ludźmi, którzy chcieli poznać nowe fakty o katastrofie smoleńskiej. Poseł Macierewicz nie chciał jednak zawieść kilkuset osób chcących go wysłuchać. Stanął na czele pochodu, który przeszedł na Plac Solnym. Tam, w zaimprowizowanej scenerii, odpowiadał na pytania.

Z prezesem Czesławem Szczegielniakiem nie udało nam się skontaktować.

Autor: gb
Źródło: Niezależna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Marky 24.09.2011 11:05

    Oczywiscie, nieudostepnienie sali panu Macierewiczowi, cenzura tematu spotkania z nim, to dzialania skrajnie negatywne, polonofobiczne. Typy, ktore dopuscily sie tych dzialan, zasluguja na surowa kare. Jednak fakt, ze te dzialania krytykuje niezalezna.pl jest rowniez dzialaniem skrajnie negatywnym,skrajnie hipokrytycznym,bo oni sami praktykuja cenzure wpisow na ich stronie. Pisalem w sprawie tej cenzury do zwiazanej z niezalezna.pl – i tez, panie, “krytycznej” wobec cenzury – Gazety Polskiej Sakiewicza, ale nie otrzymalem zadnej odpowiedzi. Domagajmy sie totalnej wolnosci wypowiedzi w Polsce, zniesienia jakichkolwiek sankcji prawnych za jakiekolwiek wypowiedzi, oraz domagajmy sie surowych kar za pozbawianie kogokowiek wolnosci wypowiedzi. Twierdze, ze tylko totalna wolnosc wypowiedzi dla ABSOLUTNIE WSZYSTKICH POLAKOW, nie tylko wybranych w Polsce – nie tylko np. muchnikow,sikorskich, sakiewiczow, lisow, wildsteinow, olejnikow, moze uratowac Polske przed totalnym upadkiem. Twierdze, ze brak totalnej wolnosci wypowiedzi jest glowna przyczyna obecnego upadku Polski, w tym upadku naszej tozsamosci narodowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.