Sejm uchwalił, że Rosja jest winna katastrofie w Smoleńsku

Opublikowano: 16.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3398

Sejm większością 231 głosów przyjął w środę uchwałę uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm wraz z poprawką zgłoszoną przez PiS dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Na uchwałę zareagował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Na poprzednim posiedzeniu Sejm miał głosować nad uchwałą uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Podczas wieczornej debaty reprezentanci klubów zgodnie poparli uchwałę, której treść została wcześniej uzgodniona. W debacie do projektu została jednak zgłoszona poprawka Prawa i Sprawiedliwości, która wywołała sprzeciw opozycji. W efekcie posłowie opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu, zrywając kworum.

Do głosowania nad projektem uchwały powrócono w środę. Najpierw głosowano nad poprawką dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Została ona przyjęta większością 230 głosów. Przeciw głosowało 213 osób, a 1 wstrzymała się od głosu. W kolejnym głosowaniu Sejm przyjął uchwałę wraz z poprawką.

Strona rosyjska postanowiła odpowiedzieć na polską ustawę. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że polskie władze nie chcą przyznać się, że doszło do katastrofy smoleńskiej wyłącznie z powodów naturalnych i błędów pilotów. „Co do decyzji Sejmu, to trwa antyrosyjska histeria. Oto jak się do tego odnosimy. […] Jeśli chodzi o katastrofę, to faktycznie polskie władze po prostu nie chcą spojrzeć prawdzie w oczy, nie chcą uznać realiów tego tragicznego wypadku” – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Z kolei rzecznik rosyjskiej dyplomacji Maria Zacharowa przyznała, że Polska oraz polski parlament próbuje oskarżyć Rosjan o bycie sponsorem terroryzmu. Jej zdaniem jest to wyłącznie zlecenie polityczne. „Polski parlament po raz kolejny próbuje nas o coś oskarżyć i nazywa nas sponsorem terroryzmu. Posunięcie to jest częścią zleconej politycznie kampanii informacyjnej i nie ma nic wspólnego z sytuacją w walce z międzynarodowym terroryzmem” – stwierdziła Maria Zacharowa.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Tysol.pl, Onet.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 16.12.2022 16:13

  lol

 2. Adalb 17.12.2022 01:45

  Jak widać po tym drugim głosowaniu tzw. “sejm” bezkrytycznie prze do zbrojnej konfrontacji z sąsiadem PiS-landu , bedacego , jakby nie patrzeć mocarstwem atomowym. Czy oni maja na wzgledzie bezpieczeństwo Polaków ? Raczej tylko swoje parszywe interesiki partyjne i prywate.

 3. Baltazar Bombka 17.12.2022 10:57

  Tylko wykonują polecenia wujka Sama. A naród głupi tego nie widzi, jeszcze przyklasnie i rzuci się w bój.

 4. Foxi 17.12.2022 17:57

  Chińczyki lecą bez końca w gierkę o nazwie C19 jednocześnie „opóźniają dostawy już nie na tygodnie, ale miesiące.” Biedne szulce zamiast bambusowego pampersa będą w własnych prywatnych gaciach szli na te wojnę co ją rozpętali.

 5. edek 17.12.2022 20:22

  Czyli cała klasa polityczna kolonii nadwiślańskiej to nie tylko zdrajcy, ale i idioci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.