Bill Gates przewiduje „katastrofę straszniejszą niż koronawirus”

Opublikowano: 07.08.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Założyciel Microsoftu Bill Gates przewiduje kryzys ekologiczny, którego skutki przewyższą straty wywołane pandemią koronawirusa. Gates prognozuje, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat planeta zderzy się z globalnym kryzysem, wywołanym zmianami klimatycznymi. „Jakkolwiek straszna wydaje się pandemia, zmiany klimatu mogą być jeszcze gorsze” – pisze na swoim blogu miliarder.

Gates uważa, że w celu uniknięcia katastrofy konieczna jest znacząca redukcja emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Założyciel Microsoft porównał skutki kryzysu ekologicznego do pandemii koronawirusa. Śmiertelność w wyniku infekcji wyniosła średnio 14 osób na 100 000 mieszkańców. Przedsiębiorca ocenia, że w ciągu nadchodzących 40 lat śmiertelność w wyniku wzrostu temperatury na planecie będzie taka sama, a do 2100 roku wskaźnik ten będzie pięciokrotnie wyższy.

Miliarder już teraz wezwał do odwrócenia tendencji. Zaproponował między innymi zaangażowanie nauki i innowacji w kontrolę poziomu emisji spalin do atmosfery. Gates przekonuje, że walka z problemami ekologicznymi musi być też prowadzona w krajach rozwijających się. Gates podkreślił, że ludzkość nie ma czasu i musi zacząć działać już dziś. „Potrzebne będą dziesięciolecia, żeby opracować i wdrożyć wszystkie niezbędne rozwiązania w sferze czystej energii” – zakończył założyciel Microsoft.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 2,20 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

Czy ktoś zakończy brednie tego typa?

Radek
Użytkownik
Radek

Takie osoby trzeba leczyć i izolować od mediów.