Bill Gates przewiduje „katastrofę straszniejszą niż koronawirus”

Opublikowano: 07.08.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1047

Założyciel Microsoftu Bill Gates przewiduje kryzys ekologiczny, którego skutki przewyższą straty wywołane pandemią koronawirusa. Gates prognozuje, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat planeta zderzy się z globalnym kryzysem, wywołanym zmianami klimatycznymi. „Jakkolwiek straszna wydaje się pandemia, zmiany klimatu mogą być jeszcze gorsze” – pisze na swoim blogu miliarder.

Gates uważa, że w celu uniknięcia katastrofy konieczna jest znacząca redukcja emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Założyciel Microsoft porównał skutki kryzysu ekologicznego do pandemii koronawirusa. Śmiertelność w wyniku infekcji wyniosła średnio 14 osób na 100 000 mieszkańców. Przedsiębiorca ocenia, że w ciągu nadchodzących 40 lat śmiertelność w wyniku wzrostu temperatury na planecie będzie taka sama, a do 2100 roku wskaźnik ten będzie pięciokrotnie wyższy.

Miliarder już teraz wezwał do odwrócenia tendencji. Zaproponował między innymi zaangażowanie nauki i innowacji w kontrolę poziomu emisji spalin do atmosfery. Gates przekonuje, że walka z problemami ekologicznymi musi być też prowadzona w krajach rozwijających się. Gates podkreślił, że ludzkość nie ma czasu i musi zacząć działać już dziś. „Potrzebne będą dziesięciolecia, żeby opracować i wdrożyć wszystkie niezbędne rozwiązania w sferze czystej energii” – zakończył założyciel Microsoft.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jack Ravenno 07.08.2020 09:39

    Czy ktoś zakończy brednie tego typa?

  2. Radek 07.08.2020 14:29

    Takie osoby trzeba leczyć i izolować od mediów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.