Azerbejdżan ogłosił częściową mobilizację

Opublikowano: 28.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 672

Azerbejdżan ogłosił częściową mobilizację na tle zaostrzenia konfliktu w Górskim Karabachu. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał prezydent republiki Ilham Alijew, poinformowała Sputnika jego służba prasowa. Wcześniej nieuznana Republika Arcach i Armenia ogłosiły stan wojenny oraz powszechną mobilizację. Baku przekazywało, że azerbejdżańska armia jest kompletna i nie ma konieczności mobilizacji.

Na granicy ormiańsko-azerbejdżańskiej trwają starcia zbrojne. Ostrzały w Rejonie Tovuz zaczęły się 12 lipca i trwały przez całą noc. Są informacje o zabitych. Resorty wojskowe obydwu stron oskarżają się nawzajem o rozpoczęcie konfliktu i przekazują przeciwstawne wersje wydarzeń.

Sytuacja na linii styku w Górnym Karabachu zaostrzyła się w niedzielę rano. Jak oświadczyła nieuznana republika, azerbejdżańscy wojskowi ostrzelali jej terytorium, w tym stolicę Stepanakert. Są ofiary śmiertelne wśród ludności cywilnej.

Baku i Erywań obarczają się wzajemnie winą za eskalację konfliktu. Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu twierdzi, że ostrzały zaczęła strona ormiańska, a siły azerbejdżańskie prowadzą operację kontrofensywną. Jak mówią ormiańscy wojskowi, na Karabach przeprowadzono ataki powietrzne i rakietowe ze strony Azerbejdżanu.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało Erywań i Baku do natychmiastowego wstrzymania ognia i rozpoczęcia negocjacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o