Azerbejdżan ogłosił częściową mobilizację

Opublikowano: 28.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1610

Azerbejdżan ogłosił częściową mobilizację na tle zaostrzenia konfliktu w Górskim Karabachu. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał prezydent republiki Ilham Alijew, poinformowała Sputnika jego służba prasowa. Wcześniej nieuznana Republika Arcach i Armenia ogłosiły stan wojenny oraz powszechną mobilizację. Baku przekazywało, że azerbejdżańska armia jest kompletna i nie ma konieczności mobilizacji.

Na granicy ormiańsko-azerbejdżańskiej trwają starcia zbrojne. Ostrzały w Rejonie Tovuz zaczęły się 12 lipca i trwały przez całą noc. Są informacje o zabitych. Resorty wojskowe obydwu stron oskarżają się nawzajem o rozpoczęcie konfliktu i przekazują przeciwstawne wersje wydarzeń.

Sytuacja na linii styku w Górnym Karabachu zaostrzyła się w niedzielę rano. Jak oświadczyła nieuznana republika, azerbejdżańscy wojskowi ostrzelali jej terytorium, w tym stolicę Stepanakert. Są ofiary śmiertelne wśród ludności cywilnej.

Baku i Erywań obarczają się wzajemnie winą za eskalację konfliktu. Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu twierdzi, że ostrzały zaczęła strona ormiańska, a siły azerbejdżańskie prowadzą operację kontrofensywną. Jak mówią ormiańscy wojskowi, na Karabach przeprowadzono ataki powietrzne i rakietowe ze strony Azerbejdżanu.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało Erywań i Baku do natychmiastowego wstrzymania ognia i rozpoczęcia negocjacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.