Activision podsłuchuje rozmowy graczy narzędziem AI

Opublikowano: 09.09.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1863

Gigant branży gier Activision zaczął podsłuchiwać rozmowy graczy za pomocą sztucznej inteligencji (AI), która skanuje rozmowy pod kątem „toksyczności”, co budzi obawy dotyczące nadmiernej kontroli i cenzury.

Oparty na sztucznej inteligencji program Toxmod opracowany przez firmę technologiczną Modulate został specjalnie zaprojektowany do monitorowania interakcji graczy i zarządzania nimi w czasie rzeczywistym. Może wykrywać i ograniczać „mowę nienawiści, język dyskryminujący, seksizm, molestowanie i inne” zarówno w rozmowach tekstowych, jak i głosowych w grze.

System podsłuchuje graczy „Call of Duty: Warzone” i „Call of Duty: Modern Warfare II” – obu tytułów Activision – w Ameryce Północnej. Według „Frontline News” gracze „Call of Duty: Modern Warfare III” na całym świecie, z wyjątkiem Azji, będą monitorowani przez Toxmod od listopada.

ToxMod nie tylko nasłuchuje języka, który może być obraźliwy, ale wykorzystuje sztuczną inteligencję do ustalenia, czy doszło do przestępstwa. Według PC Gamer program może „słuchać wskazówek konwersacyjnych, aby określić, jak inni uczestnicy rozmowy reagują na użycie [pewnych] terminów”.

Jak dotąd „zespół antytoksyczności” Call of Duty odłączył czaty dla ponad miliona kont graczy – pochwaliła się firma w poście na blogu. Sprawcy najpierw otrzymują ostrzeżenie, a następnie kary, jeśli ponownie dopuszczą się wykroczenia.

Oprócz braku zrozumienia kontekstu algorytmy sztucznej inteligencji mogą być stronnicze i dawać nieuczciwe wyniki. Na przykład narzędzie oparte na sztucznej inteligencji może częściej oznaczać określone typy zachowań jako toksyczne niż inne, co prowadzi do nieuczciwej moderacji.

Następnie pojawiają się obawy dotyczące prywatności. Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji mogą gromadzić i analizować dane osobowe, takie jak dzienniki rozmów i nagrania głosowe, w celu identyfikacji toksycznych zachowań. Rodzi to obawy dotyczące prywatności i ochrony danych.

Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 10.09.2023 04:20

    Odpowiedzią jest RODO

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.