Zestaw VR, który zabija użytkownika, gdy umrze w grze

Opublikowano: 27.11.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1927

Twórca zestawu VR Oculus i podwykonawca dla armii, Palmer Luckey, twierdzi, że zbudował gogle VR, które w przypadku śmierci awatara użytkownika w grze wysadzą głowę gracza „modułami ładunków wybuchowych”.

„Pomysł powiązania swojego prawdziwego życia z wirtualnym awatarem zawsze mnie fascynował – natychmiast podnosisz stawkę do maksymalnego poziomu i zmuszasz ludzi do gruntownego przemyślenia sposobu, w jaki wchodzą w interakcję z wirtualnym światem i graczami” – napisał Luckey we wpisie na blogu o ponurym prototypie. „Napompowana grafika może sprawić, że gra będzie wyglądać bardziej realistycznie, ale tylko groźba poważnych konsekwencji może sprawić, że gra stanie się realna dla ciebie i każdej innej osoby w grze”. „Jeśli umrzesz w grze” – napisał konstruktor – „umrzesz w prawdziwym życiu”.

Luckey pracujący dla „Facebooka” zażartował, że mordercza część urządzenia już działa, ale komponent VR wciąż wymaga pracy. „Dobrą wiadomością jest to, że jesteśmy w połowie drogi do stworzenia prawdziwego NerveGear” – napisał. „Zła wiadomość jest taka, że ​​jak dotąd odkryłem tylko połowę, która cię zabija. Idealna połowa równania VR wciąż wymaga lat pracy”.

Informuje również, że ładunki wybuchowe w zestawie VR są „[powiązane] z wąskopasmowym fotosensorem, który może wykryć, kiedy ekran miga na czerwono z określoną częstotliwością”. „Kiedy wyświetlany jest odpowiedni ekran zakończenia gry, ładunki wystrzeliwują, natychmiast niszcząc mózg użytkownika”.

Na podstawie: Twitter.com, PalmerLuckey.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Rhumek 29.11.2022 20:17

    Wspaniale rozwiązanie. Obowiązkowe dla polityków i głównodowodzących.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.