7 krótkich wiadomości ze świata – 02.02.2024

Opublikowano: 02.02.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2808

Pedagodzy w Kanadzie obawiają się… zaćmienia Słońca! Skrótowy przegląd wiadomości na różne tematy.

1. Uniwersytet w Gazie został wysadzony w powietrze w wyniku potężnej eksplozji. Na filmie szeroko udostępnianym w mediach społecznościowych widać, jak Uniwersytet Israa w północnej Gazie zostaje wysadzony w powietrze w wyniku czegoś, co wydaje się być potężną, kontrolowaną eksplozją. Izraelskie Siły Obronne (IDF) twierdzą, że obecnie badany jest proces zatwierdzenia wybuchu.

2. Chorwacki eurodeputowany Mislav Kolakušić stwierdził na forum Parlamentu Europejskiego, że fałszywy alarmizm klimatyczny jest wykorzystywany jako pretekst do odbierania rolnikom gruntów rolnych, a ostatecznym celem jest spowodowanie celowych niedoborów żywności, aby głodujący i zdesperowani ludzie znacznie chętniej podporządkowali się tyranii.

3. W związku z dotkliwymi brakami kadrowymi w Bundeswehrze minister obrony Pistorius rozważa różne modele służby obowiązkowej. Według raportu lider CDU Friedrich Merz jest otwarty na żołnierzy nieposiadających niemieckiego paszportu.- czytamy we „Frankfurter Algemeine”.

4. Kanadyjska Królewska Policja Konna złagodziła swoje zasady dotyczące używania konopi indyjskich przez funkcjonariuszy, stwierdzając po prostu, że muszą oni być zdolni do pełnienia obowiązków służbowych, zgłaszając się do pracy. Czyli mogą ćpać, ale do pracy muszą stawić się „przytomni”.

5. Zeszłego lata Centrum ds. Nadużywania Substancji Kolumbii Brytyjskiej i grupą non-profit o nazwie PHS Community Services Society opracowano wspólny raport „Fentanyl Tablet: Prescribed Safer Supply Protocols”. Dokument przedstawia strategię dotyczącą tego, w jaki sposób rząd Kanady może zapewnić „bezpieczne” dostawy fentanylu dorosłym i nieletnim. I to bez świadomej zgody rodziców na podanie dzieciom tego narkotyku. Raport został ostro skrytykowany.

6. Ministrowie rządu Trudeau próbują przeformatować pojęcie wolności słowa w Kanadzie w nawiązaniu do wizyty Tuckera Carlsona i scharakteryzować krytykę rządu, i niektórych jego ministrów – jak Christia Freeland, jako „podżeganie do przemocy politycznej”. Zdaniem komentatorów przypomina to stanowisko typowe dla totalitarnych rządów.

7. Największa rada szkolna w Kanadzie głosowała w środę nad tym, aby uczniowie mogli pozostać w domu w dniu zaćmienia Słońca. „Istnieją […] obawy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, ponieważ tysiące dzieci wracałyby do domu pod koniec dnia w chwilowych ciemnościach”. Rady szkolne w obszarze Greater Toronto Area, podobnie jak w regionach Peel, Durham, Hamilton i Halton, już wprowadziły tę zmianę.

Źródło: Goniec.net [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
Kompilacja 7 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Denisrozrabiaka 03.02.2024 00:27

  1.”Uniwersytet w Gazie został wysadzony w powietrze” no to typowy obiekt militarny…
  2.no dobrze powiedział
  3.a ile płacą? Hehe
  4.mozna spróbować, ale powazny człowiek- pracujący powinien unikać
  5.”„bezpieczne” dostawy fentanylu dorosłym i nieletnim” co tu komentować hehe

 2. Foxi 03.02.2024 10:26

  5. Przegięcie. Coś mi się wydaje, że fentanyl jest rozprowadzany przez rządy. A ściema o kartelach z meksyku i jakiś chińczykach to tylko zasłona dymna dla działań Agendy 2030. Przecież służby jak by chciały to by ich dawno ujeb. Widocznie tzw “kartele” do czegoś są potrzebne.

 3. Denisrozrabiaka 03.02.2024 10:37

  @foxi jak ten fentanyl – to to,że ludzie na ulicy stojący w bezruchu to jakaś anty reklama. Kto bierze takie świństwo? Mózgu jak przed braniem tak i po wzięciu – dalej nie ma

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.