Zjednoczony wysiłek zaowocował w ONZ

Opublikowano: 13.12.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1950

12 grudnia 2023 r. połączone przedstawicielstwo współpracujących ze sobą państw islamskich i arabskich (jako OIC) podjęło kolejny krok pomocy dla mieszkańców Gazy. Nie zniechęcając się wielokrotnym vetem Amerykanów i ich sojuszników, podjęli oni wolę przekazania ONZ-owi wspólnie opracowanego stanowiska na rzecz pilnego przyjęcia natychmiastowego przerwania działań militarnych i zapewnienia pomocy potrzebującym w Gazie.

Warto odnotować, że o ile przywódcy tych państw starają się zachować powściągliwość, to nastroje społeczne w regionie opisywane są jako bliskie wrzenia. Zapewne pod ich presją, dla uniknięcia niekontrolowanego buntu, poczyniono kolejny krok obligujący Radę Bezpieczeństwa do działania.

Zgromadzenie Ogólne, procedowało w dniu wczorajszym (12.12.2023 r.) kilka propozycji państw członkowskich, które przy różnie rozkładającej się proporcji głosów nie zostały przyjęte. Ostatecznie, po wielogodzinnych obradach w głosowaniu nad wnioskiem OIC jako uchwałą z sygnaturą A/ES-10/L.27 przyjęto jej treść większością głosów. Zatem decyzją 10. nadzwyczajnego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego przyjęto zobowiązanie do wdrożenia natychmiastowego przerwania ognia w strefie Gazy i zapewnienia pomocy humanitarnej jej mieszkańcom. Mimo poczucia bezsilności nie można wyzbywać się woli działania. Nie zapominajmy także, że przyjęta opcja zmierza do wykorzystania przerwy do negocjacji.

Na uwagę zasługuje charakter obrad, które skoncentrował się na bezprawnych działaniach Izraela na terenie okupowanej Jerozolimy i pozostałym obszarze okupowanej Palestyny. Przyjętą rezolucję sygnowało 21 państw: Algeria, Bahrain, Komory, Dżibuti, Egipt, Irak, Jordan, Kuwejt, Liban, Mauretania, Maroko, Katar, Oman, Arabia Saudyjska, Somalia, Sudan, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jemen i Palestyna. Uchwale nadano brzmienie „Obowiązek zapewnienia ochrony prawnej i humanitarnej ludności cywilnej”. Jej przyjęcie aprobowało 153 przedstawicieli zgromadzenia, przy 10 głosach przeciwnych i 23 wstrzymujących się.

Ciekawostką dla komentatorów była informacja o znalezieniu się głosu ukraińskiego delegata wśród 23.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 13.12.2023 11:41

    Zjednoczone Emiraty Arabskie i wizyta Putina:) Mały krok we własciwym kierunku

  2. replikant3d 13.12.2023 18:12

    A syjoniści pękają ze śmiechu, bo wiedzą że nikt im NIC nie jest w stanie zrobić….. tak to jest jak trzyma się łapy na finasach prawie całego świata….Rządzi ten co ma kasę i władzę nad mediami i tyle w temacie…ONZ jest już tylko ,,wydmuszką,,tak naprawdę nie ma już na nic wpływu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.