Ziobro znów chce zaostrzyć „Kodeks karny”

Opublikowano: 17.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1375

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraca do rozwiązań zaproponowanych trzy, cztery lata temu. Znów zamierza zaostrzyć kodeks karny – donosi „Rzeczpospolita”.

Podstawowym założeniem zmian wysyłanych do Rządowego Centrum Legislacji jest zaostrzenie odpowiedzialności karnej począwszy od rozboju, poprzez wypadek po pijanemu, aż po pedofilię. Jak podaje „Rz”, surowiej karani mają być też sprawcy wypadków drogowych, przede wszystkim tych spowodowanych pod wpływem alkoholu. Kara 25 lat pozbawienia wolności ma zniknąć, a w jej miejsce pojawi się od 15 do 30 lat więzienia, np. za rozbój lub zabójstwo.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zaznaczył, że projekt zmian w kodeksie karnym długo czekał na swój czas. Teraz założenia zostały wpisane do wykazu prac rządu.
To nie jedyne zmiany. Dziennik informuje, że resort sprawiedliwości przygotował cały pakiet nowelizacji tzw. recydywy.

Chcemy wprowadzić kategorię recydywy seksualnej, która będzie polegała na nadzwyczajnym zaostrzeniu kary. Będzie to podwyższenie dolnej granicy kary pozbawienia wolności – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości, jak donosi “Rz”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Admin WM 17.09.2021 11:27

  A kiedy wprowadzi kary za kłamstwa obietnicy wyborczej, przestępstwa polityków przeciwko obywatelom, np. 100 000 zgonów z powodu paraliżu służby zdrowia?

 2. woma123 18.09.2021 02:10

  HI

  Od dawna wiadomo, że nie wysokość kary, lecz jej nieuchronność jest głównym czynnikiem odstraszającym od dokonywania przestępstw. Widocznie Pan Ziobro przegapił odpowiedni wykład podczas swej “edukacji”. Niejeden zresztą jak się domyślam na podstawie jego wypowiedzi oraz działań.

  Siła władzy jest odwrotnie proporcjonalna do jej represyjności. Czy się mylę?

  DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.