Wynalazek, który zmienił oblicze świata

Opublikowano: 15.04.2024 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 580

Oto historia niezwykłego znaczenia kolei dla rozwoju społecznego i gospodarczego świata. To nie tylko środek transportu, ale i symbol postępu. Dokument opowiada o wynalazku, który zmienił oblicze świata, umożliwiając podróżowanie milionom ludzi i transport towarów na krańce ziemi. W reportażu historia kolejnictwa przeplata się z osobistymi przemyśleniami i doświadczeniami ludzi związanych z tą technologią. Od nostalgii za lokomotywami parowymi po fascynację nowoczesnymi systemami. To opowieść o pracy, pasji i postępie, który kształtuje nasze społeczeństwo. Dzięki archiwalnym nagraniom oraz świadectwom historyków, inżynierów, kolejarzy i maszynistów ta podróż (po szynach) spodoba się nie tylko entuzjastom pociągów!

Źródło: Arte.tv


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.