WOŚP bije własny rekord

Opublikowano: 09.03.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1545

Podczas zbiórki 2019 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 175 mln zł. Poinformował o tym wieloletni prezes fundacji Jerzy Owsiak. Jest to prawie o 50 milionów złotych więcej niż w ubiegłorocznym finale.

Na konferencji w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku przekazał, że podczas 27. finału WOŚP zebrano dokładnie 175 938 717,56 zł!

Co ciekawe, według Owsiaka, w tym roku internauci przekazali więcej darowizny niż ci, który wrzucali pieniądze do puszek. „Tak naprawdę gramy dla wszystkich Polaków, panie ministrze zdrowia! Tak chcemy grać!” — powiedział Jerzy Owsiak.

Później wspominał, że przez 24 lata Orkiestra współpracowała z Telewizją Publiczną, ale ta zrezygnowała ze wspólnego grania. Pozwolił sobie na złośliwość, wspominając: “Mówiono nam, że jak wyrzucą nas z telewizji, to nasze dni są policzone. No to nas wyrzucono (śmiech).”

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 09.03.2019 14:59

    teatr żydowski dostał 150 mln bez zbierania, chyba że od podatników

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.