Więzienie w Malezji za zlekceważenie piątkowych modlitw

Opublikowano: 12.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1444

Sześciu muzułmanów zostało skazanych w Malezji przez sąd szariacki na karę miesiąca więzienia i wysokie grzywny za spędzenie czasu piątkowych modlitw na pikniku zamiast w meczecie.

Maksymalna kara za to przestępstwo wynosi 2 lata więzienia; skazani zamierzają się odwołać. W ubiegłym miesiącu 4 mężczyzn zostało skazanych na chłostę za stosunki homoseksualne, siedmiu oczekuje jeszcze na wyrok.

W Malezji, której około 60% mieszkańców to muzułmanie, obowiązuje podwójny system prawny, sądy szariackie mogą skazywać muzułmanów. Karanie za stosunki homoseksualne czy za nieuczęszczanie na modlitwy to nowe zjawiska, wskazujące na zanikanie tradycyjnego tolerancyjnego islamu w Malezji na rzecz fundamentalistycznego.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: TheAseanPost.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Koszerny Adolf 12.12.2019 19:25

    U nas kaczy penis też niedługo wprowadzi więzienie za brak modłów do żydowskich bożków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.