Więzienie w Malezji za zlekceważenie piątkowych modlitw

Opublikowano: 12.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 586

Sześciu muzułmanów zostało skazanych w Malezji przez sąd szariacki na karę miesiąca więzienia i wysokie grzywny za spędzenie czasu piątkowych modlitw na pikniku zamiast w meczecie.

Maksymalna kara za to przestępstwo wynosi 2 lata więzienia; skazani zamierzają się odwołać. W ubiegłym miesiącu 4 mężczyzn zostało skazanych na chłostę za stosunki homoseksualne, siedmiu oczekuje jeszcze na wyrok.

W Malezji, której około 60% mieszkańców to muzułmanie, obowiązuje podwójny system prawny, sądy szariackie mogą skazywać muzułmanów. Karanie za stosunki homoseksualne czy za nieuczęszczanie na modlitwy to nowe zjawiska, wskazujące na zanikanie tradycyjnego tolerancyjnego islamu w Malezji na rzecz fundamentalistycznego.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: TheAseanPost.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Koszerny Adolf
Użytkownik
Koszerny Adolf

U nas kaczy penis też niedługo wprowadzi więzienie za brak modłów do żydowskich bożków.