Wielka Brytania magazynuje dziesiątki tysięcy rodzajów nasion

Opublikowano: 23.11.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 912

Ponad 70 tysięcy najcenniejszych na świecie rodzajów nasion roślin uprawnych zostało zamkniętych w Millennium Seed Bank w Wielkiej Brytanii. Wśród zbiorów znajduje się ponad 50 dzikich odmian nasion roślin takich, jak pszenica, jęczmień oraz soczewica. Skąd chęć zabezpieczenia źródła naszej codziennej żywności?

Świadomość o bankach magazynujących nasiona roślin uprawnych z całego świata nasuwa niezbyt optymistyczne wizje na temat naszej przyszłości. Póki co jednak naukowcy podają dość uspokajające uzasadnienie dla swoich działań.

Celem magazynowania nasion w miejscach takich, jak Millennium Seed Bank ma być przede wszystkim wyhodowanie nowych odmian roślin uprawnych, odpornych na zagrożenia takie, jak: zmiany klimatyczne, susze, szkodniki oraz różnego rodzaju choroby.

Ogólnoświatowy program o nazwie Crop Wild Relatives ma na celu wyszukiwanie i magazynowanie nasion dzikich roślin, a naukowcy twierdzą, że w przyszłości może to być jedyny sposób na radzenie sobie z trudnościami w uprawach rolnych.

Aktualnie pokaźne zbiory wysłano do międzynarodowego centrum badań rolniczych w Libanie. Naukowcy pokładają największe nadzieje w dzikich odmianach roślin, które są uznawane za „silniejsze”, ze względu na ich naturalne przystosowanie się do warunków środowiska. Specjaliści nie ukrywają także, że podczas planowanych testów chcą osiągnąć jak największą różnorodność genetyczną i stąd konieczność stosowania różnych odmian roślin.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. mariusz 23.11.2017 12:39

    Struktura władzy typu piramidy, jaka jest na naszej planecie, powoduje że garstka ludzi ma całą wiedzę i cała władzę. Społeczeństwo nie wie nawet jednej milionowej tego co wiedzą władze. Oni wiedzą że Laura Knight-Jadczyk podaje prawdę i koniec Kalendarza Majów nastąpi za kilka lat. Przygotowują się na to mając nadzieję że w nowej sytuacja jaka nastąpi po jego końcu, będa w stanie wykorzystac te nasiona. Raczej mylą sie bo po tej zmianie nasiona będa bezużyteczne.

  2. Szwęda 23.11.2017 19:38

    Może GB będzie niczym arka Noego…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.