W województwie zachodniopomorskim powstanie Dolina Wodorowa

Opublikowano: 29.11.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1129

28 listopada został podpisany list intencyjny w sprawie powstania Doliny Wodorowej w województwie zachodniopomorskim. Uroczystość podpisania owego dokumentu miała miejsce w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w obecności pani minister Anny Moskwy.

Ta stwierdziła, że powstanie Doliny Wodorowej daje szansę na złożenie dobrych projektów, które mogą być finansowane ze środków Unii Europejskiej. Moskwa powiedziała: „Na pewno projekt będzie projektem sukcesu, kiedy zrobimy konkurs na najlepszą Dolinę Wodorową. Trzeba przygotować się do dużych środków europejskich. Już widzimy, że środki na wodór są zapisane (…). Powstanie Doliny daje szanse na złożenie dobrych projektów, które będą wieloaspektowe. To jest duże wyzwanie dla administracji, żeby przygotowywać dobre regulacje. Część regulacji jest już gotowa, ale przed nami jeszcze Konstytucja RP i kolejne akty prawne. Ze wszystkim jesteśmy na czas i deklarujemy, że będziemy na czas, tak aby nasze regulacje ułatwiały Państwu pracę”.

Polska Strategia Wodorowa zakłada budowę krajowej gałęzi gospodarki wodorowej oraz jej rozwój w celu utrzymania konkurencyjności w gospodarce oraz na rzecz tzw. neutralności klimatycznej. Powstawanie Dolin Wodorowych stanowi jeden z jej priorytetów.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. radical3dom 29.11.2022 14:42

    Dolina metanowa już dawno powinna istnieć na śląsku, wodór też tam możnaby wytwarzać tylko po co mając metan?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.