W Szwecji do gangów należy 30 tysięcy osób

Opublikowano: 17.06.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1438

Blisko 30 tysięcy osób mieszkających w Szwecji ma należeć do organizacji przestępczych. Tamtejszy minister sprawiedliwości Gunnar Strömmer podkreśla, że jego kraj „znajduje się obecnie w bardzo poważnej sytuacji”, dlatego konieczne są daleko idące zmiany. Tylko w tym roku na ulicach szwedzkich miast doszło bowiem do 144 strzelanin, w których śmierć poniosło 18 osób, a 44 zostały ranne.

Z danych zgromadzonych przez szwedzką policję wynika, że do gangów należy już ponad 30 tys. osób. Około 9 tys. z nich jest bezpośrednio zaangażowana w działalność organizacji przestępczych, natomiast kolejnych 21 tys. to „współpodejrzani”, czyli osoby utrzymujące z nimi ścisłe relacje.

Strömmer zauważa, że gangi mają różnorodny charakter, dlatego część z nich cechuje się bardzo dobrą organizacją, z kolei niektóre mają luźną strukturę i istniejące w ich ramach zależności bardzo często się zmieniają.

Nie zmienia to jednak faktu, że Szwecja „znajduje się w bardzo poważnej sytuacji”, bo pod tym względem wyróżnia się negatywnie na tle innych państw. Głównie z powodu stosunku liczby osób działających w organizacjach przestępczych w stosunku do wielkości populacji. Dodatkowo tylko w pierwszych miesiącach tego roku doszło do 144 strzelanin: zginęło w nich 18 a ranione zostały 44 osoby.

Centroprawicowy rząd proponuje więc nowe rozwiązania, które mają uderzyć w gangi. Chodzi zwłaszcza o dotarcie do wspomnianych „współpodejrzanych”, aby karane były wszystkie osoby współpracujące z przestępcami.

Na podstawie: DN.se, FriaTider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.