We Wschodniej Gucie odkryto laboratoria chemiczne

Opublikowano: 19.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 539

Syryjskie źródło wojskowe powiedziało Sputnikowi, że „armia syryjska dzisiaj ma mocne dowody, że bojownicy ze swoimi zachodnimi opiekunami dokonali zainscenizowanego nagrania z rzekomym atakiem chemicznym, aby mieć pretekst do ataków przeciwko syryjskiej armii i rządowi”.

„Armia syryjska podczas kontroli siedziby terrorystów we Wschodniej Gucie odnalazła duże pomieszczenia, w których trzymano specjalną odzież najemników z Białych Hełmów, którzy są opłacani przez Wielką Brytanię i Arabię Saudyjską. Znaleziono laboratoria i oddzielne pomieszczenia do przechowywania chemikaliów. Znaleziono również tablice rejestracyjne samochodów z Arabii Saudyjskiej” — podało syryjskie źródło wojskowe.

Wcześniej w rosyjskim Centrum Pojednania Walczących Stron w Syrii stwierdzono, że „wszystkie oskarżenia Białych Hełmów, a także rozpowszechniane przez nich na portalach społecznościowych zdjęcia i wideo z rzekomymi ofiarami ataku chemicznego, to tylko kolejna fałszywa informacja i próba zakłócenia osiągniętego rozejmu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. polach 19.04.2018 18:47

  Koalicja przeciw Syrii ciekawe co tym razem na ściemnia, po tym znalezisku- dalej będą wmawiać że to Asad truje swoich?

 2. Niewypadamiteraz 19.04.2018 19:07

  Powyższe wskazuje na to, że to MY – społeczeństwa zachodnie, cywilizowane, demokratyczne – jesteśmy kryminalistami. A konkretniej decydenci na najwyższych państwowych i nie-państwowych stanowiskach naszych krajów.
  Chciałbym, aby Rosja zebrała jak najwięcej dowodów i nadała całej sprawie bieg oficjalny. Chociażby poprzez wniesienie skargi/oskarżenia przed Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Pytanie: czy ten ostatni w ogóle przyjąłby wniosek Rosji? Przyznam, że nie wiem.
  Unia Europejska powinna sama wszcząć dochodzenie, gdy pojawiają się mocne przesłanki, że niektórzy przywódcy krajów członkowskich dopuścili się prowokacji i fałszerstwa, które następnie powoływali jako podstawę dla dokonania agresji na niepodległe, autonomiczne państwo (które fakt faktem, ma pewne problemy wewnętrzne – niemniej wciąż jest ono autonomiczne i samorządne).
  UE nic jednak nie zrobi, ponieważ o jej akcjach decyduje wąska grupa państw (stara unia), a nowi członkowie mogą co najwyżej wnosić wnioski. Tak w każdym bądź razie sądzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.