Białe Hełmy znów kręcą inscenizację użycia broni chemicznej

Opublikowano: 05.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 837

Białe Hełmy razem z terrorystami zakończyły w Idlibie prace nad zdjęciami do filmu o użyciu przez wojska syryjskie „substancji trujących” – przekazało rosyjskie Centrum Pojednania Stron Konfliktu.

Około 14:00 czasu europejskiego do centrum wpłynęły z niezależnych źródeł doniesienia o zdjęciach w miejscowości Zerba. W nagraniu zainscenizowano „konsekwencje” ataku bombowego z udziałem nieznanego „pocisku chemicznego”, przeprowadzonego przez syryjskie siły powietrzne – podają wojskowi.

„Na kadrach w gęstym żółtym dymie odnotowano rzekome ofiary wykazujące oznaki zatrucia. Fałszywe nagranie zostało przygotowane przez „Białe Hełmy”, trafi do sieci społecznościowych, a stąd do zachodnich i arabskich mediów” – głosi tekst oświadczenia.

Organizacja „Białe Hełmy” ogłasza, iż stawia sobie za cel ochronę ludności cywilnej Syrii przy zachowaniu neutralności politycznej i nieuczestniczeniu w działaniach zbrojnych. W Internecie można znaleźć wiele nagrań, na których ludzie w białych hełmach rzekomo ratują rannych spod gruzów.

W rosyjskim MSZ działalność Białych Hełmów uznawana jest za element dużej kampanii informacyjnej mającej na celu oczernienie władz Syrii. Baszar Asad mówił, że członkowie organizacji są w rzeczywistości zwolennikami Al-Kaidy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ