Białe Hełmy znów kręcą inscenizację użycia broni chemicznej

Opublikowano: 05.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1392

Białe Hełmy razem z terrorystami zakończyły w Idlibie prace nad zdjęciami do filmu o użyciu przez wojska syryjskie „substancji trujących” – przekazało rosyjskie Centrum Pojednania Stron Konfliktu.

Około 14:00 czasu europejskiego do centrum wpłynęły z niezależnych źródeł doniesienia o zdjęciach w miejscowości Zerba. W nagraniu zainscenizowano „konsekwencje” ataku bombowego z udziałem nieznanego „pocisku chemicznego”, przeprowadzonego przez syryjskie siły powietrzne – podają wojskowi.

„Na kadrach w gęstym żółtym dymie odnotowano rzekome ofiary wykazujące oznaki zatrucia. Fałszywe nagranie zostało przygotowane przez „Białe Hełmy”, trafi do sieci społecznościowych, a stąd do zachodnich i arabskich mediów” – głosi tekst oświadczenia.

Organizacja „Białe Hełmy” ogłasza, iż stawia sobie za cel ochronę ludności cywilnej Syrii przy zachowaniu neutralności politycznej i nieuczestniczeniu w działaniach zbrojnych. W Internecie można znaleźć wiele nagrań, na których ludzie w białych hełmach rzekomo ratują rannych spod gruzów.

W rosyjskim MSZ działalność Białych Hełmów uznawana jest za element dużej kampanii informacyjnej mającej na celu oczernienie władz Syrii. Baszar Asad mówił, że członkowie organizacji są w rzeczywistości zwolennikami Al-Kaidy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.