Białe Hełmy znów kręcą inscenizację użycia broni chemicznej

Opublikowano: 05.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 856

Białe Hełmy razem z terrorystami zakończyły w Idlibie prace nad zdjęciami do filmu o użyciu przez wojska syryjskie „substancji trujących” – przekazało rosyjskie Centrum Pojednania Stron Konfliktu.

Około 14:00 czasu europejskiego do centrum wpłynęły z niezależnych źródeł doniesienia o zdjęciach w miejscowości Zerba. W nagraniu zainscenizowano „konsekwencje” ataku bombowego z udziałem nieznanego „pocisku chemicznego”, przeprowadzonego przez syryjskie siły powietrzne – podają wojskowi.

„Na kadrach w gęstym żółtym dymie odnotowano rzekome ofiary wykazujące oznaki zatrucia. Fałszywe nagranie zostało przygotowane przez „Białe Hełmy”, trafi do sieci społecznościowych, a stąd do zachodnich i arabskich mediów” – głosi tekst oświadczenia.

Organizacja „Białe Hełmy” ogłasza, iż stawia sobie za cel ochronę ludności cywilnej Syrii przy zachowaniu neutralności politycznej i nieuczestniczeniu w działaniach zbrojnych. W Internecie można znaleźć wiele nagrań, na których ludzie w białych hełmach rzekomo ratują rannych spod gruzów.

W rosyjskim MSZ działalność Białych Hełmów uznawana jest za element dużej kampanii informacyjnej mającej na celu oczernienie władz Syrii. Baszar Asad mówił, że członkowie organizacji są w rzeczywistości zwolennikami Al-Kaidy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o