Wstępna przyczynę śmierci założyciela Białych Hełmów

Opublikowano: 16.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1774

Według wstępnych danych przyczyną śmierci założyciela Białych Hełmów Jamesa Le Mesuriera było samobójstwo – poinformował w piątek szef tureckiego MSW Süleyman Soylu.

https://www.youtube.com/watch?v=ovxqsLsLtpQ

Wcześniej pojawiła się informacja, że tureckie organy badają okoliczności śmierci jednego z założycieli organizacji Białe Hełmy, a zarazem byłego pracownika brytyjskiego wywiadu Jamesa Le Mesuriera. Według informacji tureckich mediów Le Mesuriere został znaleziony martwy przez sąsiadów w ogrodzie swojego domu w Stambule. Białe Hełmy potwierdziły śmierć Le Mesuriera, założyciela i dyrektora organizacji humanitarnej „Mayday Rescue”.

„Wstępnie wygląda to na samobójstwo, ale jesteśmy odpowiedzialni za wyjaśnienie wszelkich szczegółów. Dochodzenie jest w toku” – powiedział Soylu dziennikarzom.

Organizacja Białe Hełmy, która zyskała rozgłos i aprobatę na Zachodzie, deklarowała jako swój cel niesienie pomocy cywilom w strefach działań zbrojnych, ale jest oskarżana przez syryjskie władze o związki z ekstremistami i prowadzenie wrogiej działalności propagandowej. MSZ Rosji traktowało działalność Białych Hełmów jako element kampanii informacyjnej mającej na celu oczernianie władz Syrii i obarczało organizację odpowiedzialnością za prowokację, która dała Zachodowi powód do oskarżenia Damaszku o użycie broni chemicznej i pretekst do przeprowadzenia nalotów na obiekty wojsk rządowych.

Baszar Asad niedawno wypowiedział się na temat śmierci współzałożyciela Białych Hełmów. „My i Państwo, wiemy, że oni (Białe Hełmy – red.) są częścią Al-Kaidy. Uważam, że ci ludzie, a także zlikwidowani wcześniej bin Laden i al-Baghdadi, zostali zabici przede wszystkim dlatego, że znali ważne sekrety. Zaczęli być ciężarem po tym, jak wykonali swoje zadania. Po odegraniu swoich ról pojawiła się konieczność ich usunięcia – oświadczył prezydent Syrii Baszar Asad w wywiadzie dla telewizji Rossija 1. Według niego nie sposób uwierzyć w naturalną śmierć czy samobójstwo wymienionych przez niego osób, one zostały zabite, „żeby razem z nimi umarła prawda”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.