UOKiK bierze się za Allegro

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2301

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął postępowanie wobec Grupy Allegro, która podejrzewana jest o nieuczciwe praktyki stosowane wobec konkurencji.

Według UOKiK Allegro może wykorzystywać swoją pozycję, na czym tracą i konkurenci, i konsumenci. Wczoraj rozpoczęło się postępowanie, które ma na celu prześwietlenie Grupy Allegro. Według serwisu WiadomosciHandlowe.pl może chodzić o sprawę, w związku z którą siedzibę spółki przeszukano w 2017 roku.

„Podejrzewamy, że potentat w handlu elektronicznym wykorzystuje swoją pozycję kosztem sklepów internetowych, a pośrednio również konsumentów. Ponadto startujemy z nową platformą pozyskiwania informacji o zmowach od anonimowych sygnalistów” – czytamy w komunikacie UOKiK.

Czym zawiniło Allegro? W lipcu 2017 roku prezes UOKiK Marek Niechciał informował, że urząd chce ustalić, czy Grupa Allegro ograniczała konkurencję poprzez faworyzowanie własnego sklepu. W przypadku sklepów elektronicznych takie praktyki są zwalczane na całym świecie. UOKiK twierdził, że wpływały do niego liczne skargi na Allegro od przedsiębiorców, dotyczące przede wszystkim tego, że w wynikach wyszukiwania internetowego produkty z platformy były określane jako najbardziej trafny wybór.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Foxi 11.12.2019 12:38

    To oczywiste. zobaczcie sami, już teraz zasłaniając się RODO szyfrują pocztę pomiędzy kupującymi a sprzedającymi. Pocztę, którą w 100% czyta sztuczna inteligencja i filtruje niepożądane treści. Tz. takie które firma Allegro uważa za niepożądane dla siebie. Dlaczego na przesyłkach widoczne są dane sprzedawcy, a niewidoczne są dane kupującego? Powiem wam dlaczego. Allegro zmienia się w Amazon 2, oni w styczniu oddzielą firmy od zwyczajnych sprzedających. Zrobią sobie getto podobne do Olix, to koniec “polskiego E-Bay,” od lutego zacznie funkcjonować lokalny sklepik Amazon 2. Co to oznacza w praktyce? Kupicie więcej chińszczyzny wątpliwej jakości, nie kupicie nic używanego bo będziecie się bali oszustów!

  2. kufel10 12.12.2019 13:56

    Może nadszedł czas by powstało nowe POLSKIE a’la allegro. Zanim znów ,jak k**y się sprzedają, będzie kilka lat porzadku. W sumie olx jest przydatny, ale nie ma narzedzi ochrony kupujacego, w ogóle kupowanie tam jest jak wiemy zupełnie nierozwiazane, to wciąż tylko ogłoszenia.

  3. radical3dom 13.12.2019 21:38

    sprzedawcy podaja adresy swoich stron i kontakt mailowy. ten monopol jak yt i fb ludzie sami stworzyli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.