Ukraińscy uchodźcy chcą pokoju

Opublikowano: 10.12.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2875

9 grudnia, w Warszawie, w Łazienkach Królewskich pod pomnikiem Fryderyka Chopina, odbył się wiec grupy ukraińskich uchodźców domagających się „negocjacji pokojowych”. Ponad trzydziestu uczestników wiecu trzymało w rękach plakaty: „Ludzie są ważniejsi niż terytoria”, „Jesteśmy za pokojem”, „Chcemy pokoju w Europie”, „Ukraina potrzebuje pokoju”, „Chcemy wrócić do domu”, „Ze wszystkich najbardziej zmęczeni są Ukraińcy”.

https://www.youtube.com/watch?v=Bb7g_AxxPBQ

Lider wiecu, który przedstawiający się jako Zachar, wezwał władze ukraińskie do rozpoczęcia negocjacji pokojowych z Putinem, powołując się na fakt, że w obecnych warunkach „wojny nie da się wygrać”.

„Wojna wzbogaca wyłącznie ukraiński rząd” – powiedział gospodarz wydarzenia. „Te miliardy przyznane przez państwa NATO i UE są przywłaszczane przez nieuczciwych urzedników. Widzimy ich potem w Europie z kobietami i dziećmi w wieku poborowym. Chodzą do butików, jeżdżą drogimi samochodami i kupują nieruchomości. Ile tysięcy istnień ludzkich kosztuje taka korupcja?” – dodał.

Uczestnicy wiecu popierają inicjatywę byłego doradcy prezydenta Zełenskiego Aleksieja Arestowicza, który zaproponował własny plan włączenia Ukrainy do NATO, co implikuje potrzebę negocjacji pokojowych z Rosją.

Kobieta, która przedstawiła się jako Marina, wyjaśniała, że zgromadzeni uchodźcy z Ukrainy protestują przede wszystkim przeciwko sytuacji, w której „urzędnicy i posłowie napychają sobie kieszenie, podczas gdy na froncie giną zwykli ludzie”. „Jeśli [brat burmistrza Kijowa Witalija] Kliczko nie jest gotowy umrzeć za Ukrainę, dlaczego mój mąż lub syn miałby umrzeć?” – powiedziała Marina.

Na zakończenie wiecu zgromadzeni wypuścili w niebo białą gołębicę na znak pokoju.

Przypomnijmy, że bezpośrednie negocjacje pokojowe z Kremlem są zakazane na Ukrainie dekretem prezydenta Władimira Zełenskiego z 30 września 2022 r., a wezwania do pokojowego rozwiązania są uznawane przez oficjalny Kijów za „narracja kremlowska”.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 10.12.2023 12:02

  trzydzieści osób na trzy miliony biorących polski socjal. Robi wrażenie:) Ich chęć:)

  Przypomnijmy, że bezpośrednie negocjacje pokojowe z Kremlem są zakazane na Ukrainie dekretem prezydenta Władimira Zełenskiego z 30 września 2022 r., a wezwania do pokojowego rozwiązania są uznawane przez oficjalny Kijów za „narracja kremlowska”.
  Czyli póki aktorzy amerykańska pacynka pokoju nie będzie.

 2. pikpok 10.12.2023 13:36
 3. Denisrozrabiaka 10.12.2023 19:05

  @pikpok “I dalej nie wiadomo ilu Ukraińców zginęło” – wg. namiestników z USA i Londynu dalej za mało…

 4. Stanlley 11.12.2023 11:27

  No tak…. 30 osób robi wrażenie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.