Ujawniono szczegóły zabójstwa irańskiego fizyka jądrowego

Opublikowano: 20.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 945

Izraelski wywiad zlikwidował irańskiego fizyka jądrowego Mohsena Fakhrizadeha za pomocą zaawansowanego technologicznie robota uzbrojonego w karabin maszynowy. Pisze o tym gazeta „The New York Times”.

Według mediów urządzenie zdolne do oddawania 600 strzałów na minutę zostało wyposażone w sztuczną inteligencję i kilka kamer. Sterowano nim przez satelitę.

Ponieważ robot wraz z belgijskim karabinem maszynowym FN MAG ważył około tony, Mosad musiał dostarczyć go do Iranu w częściach i zmontować na miejscu. Następnie konstrukcję umieszczono w nadwoziu furgonetki wypełnionej materiałami wybuchowymi, aby po zabójstwie zatrzeć wszystkie dowody.

Nie udało się jednak w pełni zrealizować tego planu: eksplozja jedynie uszkodziła urządzenie, a nie zniszczyła. To wydarzenie – jak zauważa gazeta, pomogło potwierdzić wersję Teheranu, że zabójstwo zostało przeprowadzone za pomocą broni zdalnie sterowanej.

Według danych agencji Fars zastrzelono go z odległości 150 metrów z zamontowanej w samochodzie broni, sterowanej zdalnie. Oprócz Fakhrizadeha i jego ochroniarzy na miejscu zamachu nikogo więcej nie było.

W Iranie potwierdzono tę informację, podkreślając że użyto wysoko precyzyjnej broni, naprowadzanej z satelity.

Władze Iranu oskarżyły o zabójstwo Izrael, a także zakazaną w kraju „Organizację Bojowników Ludowych Iranu”, zapowiadając reakcję za zabójstwo. Niektórzy irańscy urzędnicy wskazywali również na związek ze sprawą USA i Arabii Saudyjskiej i informowali o zatrzymaniu osób, które miały swój udział w zamachu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o