„Twitter” zablokował konto ambasady Chin w USA

Opublikowano: 21.01.2021 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 664

Twitter zablokował konto ambasady Chin w USA z powodu publikacji nt. Ujgurów, poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na oświadczenie przedstawiciela sieci społecznościowej.

Jak poinformowano, post, w którym użyto sformułowania, że ujgurskie kobiety nie są już „maszynami do rodzenia dzieci” został opublikowany 7 stycznia, ale po upływie doby Twitter go usunął, zamieniając na podpis: „Ten tweet nie jest już dostępny”. Jak podkreśla agencja, Twitter żąda od właściciela konta ręcznego usunięcia tego wpisu, aby przywrócić dostęp do konta.

„Podjęliśmy to działanie wobec tego tweeta z powodu naruszenia naszej polityki przeciwko dehumanizacji” – powiedział przedstawiciel Twittera. Jak podkreślił, konto ambasady Chin w USA jest w dalszym ciągu zabokowane.

USA grożą Chinom wprowadzeniem sankcji, oskarżając je o prześladowania Ujgurów i innych muzułmanów, łamanie praw człowieka, między innymi w Tybecie i podkreślając, że projekt ws. ochrony Hongkongu jest skierowany na likwidację wysokiego stopnia autonomii regionu. Władze Chin odrzucają wszystkie oskarżenia i krytykę, apelując o nieingerowanie w wyłącznie wewnętrzne sprawy kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o