Talibowie budują wojska pancerne z czołgów… poradzieckich

Opublikowano: 21.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1130

Afgańscy talibowie zapowiedzieli renowację 50 czołgów T-62 i T-62M, które przez wiele lat znajdowały się w stanie niesprawnym.

Poinformowało o tym Ministerstwo Obrony Talibów na Twitterze. Poinformowano, że restauracją pojazdów opancerzonych przeprowadziły grupy inżynieryjno-techniczne drugiej brygady pancernej 313. Centralnego Korpusu Armii.

Pokaz naprawionych czołgów odbył się z udziałem urzędników, wśród nich był dowódca Centralnego Korpusu Armii, mułła Amir Khan Haqqani. Pochwalił wysiłki na rzecz odrestaurowania sprzętu i poprosił o sumienność i zwrócenie większej uwagi na konserwację i pielęgnację wozów bojowych.

Oprócz odrestaurowanych czołgów na opublikowanych zdjęciach widać BMP-1, BMP-2 i M113, których stanu technicznego nie podano. Warto zauważyć, że w Afganistanie znajduje się stosunkowo duża liczba gotowych do walki pojazdów opancerzonych produkcji radzieckiej.

Nie wiadomo, czy nowym władzom afgańskim udało się samodzielnie odnowić czołgi. Nie należy wykluczać możliwości pomocy ze strony krajów trzecich, w tym Pakistanu, Chin i Rosji.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 21.09.2023 21:16

    Brawo, cóż za ekologiczna postawa

  2. Drnisrozrabiaka 21.09.2023 23:09

    A co z amerykańskim sprzętem?!?! Już zerdzewiał? – to może niech odsprzedają z kilka czołgów nam – dumnym Polakom za 200 mld dolarów usa – my to mamy gest! A husaria tak wywija szabelkami, w Europie tylko o tym mówią hehe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.