Ta akcja graffiti miała wesprzeć Żydów we Francji

Opublikowano: 12.11.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1668

Pod koniec października 2023 ponad 200 niebieskich gwiazd Dawida zostało namalowanych na fasadach budynków paryskich. Według dziennika „Le Monde” grafficiarze działali w zamian za zapłatę i na prośbę mołdawskiego biznesmena – niejakiego Anatolia Prizenko.

Prizenko stwierdził, że był „zszokowany stanowiskiem polityków”, którzy „zinterpretowali to jako akt antysemicki”. „Ta akcja została zorganizowana w celu wsparcia Żydów mieszkających we Francji i za granicą” – powiedział mężczyzna w wywiadzie dla kanału BFMTV.

Mężczyzna obwinił francuskich polityków: „Nie rozumiejąc sytuacji, wywołali falę strachu i paniki w społeczeństwie. Chciałbym ich zapytać: jak wam nie wstyd porównywać symbol tarczy Dawida, z całym szacunkiem, z faszystowską żółtą gwiazdą lub innymi antyżydowskimi symbolami!”. Biznesmen wezwał Żydów, aby się nie bali: „Jeśli jesteś Żydem w sercu, a nie tylko w dokumentach, umieść tarczę Dawida na swoim domu, sklepie, samochodzie. Będzie to akt wiary, akt braku strachu, akt wsparcia dla wszystkich tych, którzy dziś potrzebują pomocy i wsparcia od innych”.

https://www.youtube.com/watch?v=zLwW8CbjuwM

W wywiadzie powiedział również, iż akcję przeprowadził we współpracy z europejską organizacją społeczności żydowskiej o nazwie „Bouclier de David” („Tarcza Dawida”). Dodał, że miał wymianę zdań z osobą, która poprosiła go o „znalezienie dwóch aktywnych osób do przeprowadzenia owej operacji” – mówiącą mu, że akcja była „legalna”.

Na podstawie: Liberation.fr, BFMTv.com [1] [2]
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.