Szwajcaria zablokowała sprzedaż czołgów dla Ukrainy

Opublikowano: 29.06.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1929

Szwajcaria zablokowała sprzedaż czołgów Leopard 1 dla Ukrainy. Rząd Szwajcarii nie wyraził zgody producentowi Ruag AG na sprzedaż 96 produkowanych w Niemczech czołgów Leopard 1 dla Ukrainy stwierdzając, że byłoby to sprzeczne z obowiązującymi przepisami.

Przypomniano też, że Szwajcaria jako państwo neutralne, nie może zgodzić się na sprzedaż broni do kraju prowadzącego działania wojenne.

Aktualnie wspomniane czołgi przebywają na terenie Włoch. Zgodnie z ustaleniami miały one być przesłane do remontu w Niemczech, by następnie trafić na Ukrainę.

Polityka neutralności obliguje Szwajcarów do nieangażowania się, toteż Szwajcaria nie uczestniczy w żadnym zbrojnym konflikcie międzynarodowym. Narzuciwszy sobie taki charakter państwa, respektować muszą zakaz opowiadania się po jakiejkolwiek ze zwaśnionych stron, czy udzielać wsparcia militarnego.

Dotychczas Ukraina wykorzystuje niemieckie czołgi Leopard 2 w walce przeciw Rosjanom. Ci ostatni niszczą je, lub palą konsekwentnie.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 29.06.2023 19:24

    Szwajcaria ,,dorobiła,, się na obu wojnach światowych a teraz udaje świętą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.