Stolik i dwie ławeczki kosztowały prawie 60 000 zł

Opublikowano: 26.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4259

Co jakiś czas z publicznego budżetu finansowane są rzeczy, których koszt szokuje opinię publiczną. Tym razem taka sytuacja wydarzyła się w Łodzi. Za dwie ławki, stolik i latarnię zapłacono niemal 60 tysięcy złotych. Jak się tłumaczą urzędnicy?

Mieszkańcy ulicy Srebrzyńskiej i Jęczmiennej zgłosili do Urzędu Miasta Łodzi pomysł na zagospodarowanie skweru znajdującego się na rogu tych ulic. Nazwali to miejscem spotkań i odpoczynku dla lokalnej społeczności. Zaproponowali ustawienie stolika i dwóch ławek oraz oświetlenie tego miejsca latarnią. Urząd Miasta Łodzi przyjął ten pomysł i zdecydował się go sfinansować z budżetu miasta w ramach programu „Inicjatywy Lokalne”. W tym przypadku koszt postawienia stolika, dwóch ławek i latarni wyniósł 58 500 złotych.

Bardzo wysoki koszt kilku oświetlonych miejsc do siedzenia wraz ze stolikiem sprawił, że pojawiły się domysły co do transparentności inwestycji. Padają sugestie, że jakaś zaprzyjaźniona firma mogła na tym dorobić.

Urzędnicy absolutnie nie zgadzają się z tymi oskarżeniami. I tłumaczą, dlaczego koszt realizacji wyniósł blisko 60 tys. zł. „Z wszystkimi projektami, które realizujemy jako samorząd, jest taka sprawa, że część kosztów, jakie musimy ponieść, to nie są koszty, które mieszkańcy są w stanie uchwycić. W naszych projektach składową kosztów jest nadzór inwestorski, dokumentacja techniczna. To są koszty rzędu kilkunastu tysięcy, ale są też takie koszty, których nie widać na pierwszy rzut oka, czyli demontaż starego ogrodzenia, nadbudowa kanału deszczowego, nawiezienie jeszcze więcej ziemi. Tych rzeczy, które nie rzucają się na pierwszy rzut oka, było wiele więcej” – twierdzi w rozmowie z Polsat News Agata Burlińska z biura aktywności miejskiej.

Okoliczni mieszkańcy i tak są w szoku. Jak wskazują, teren uprzątnęli ludzie, a jeden z najbardziej zaangażowanych sąsiadów we własnym zakresie nawiózł ziemię i posadził rzędy kwiatów.

Autorstwo: KM
Zdjęcie: Facebook.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Collega 27.03.2023 00:11

  To typowe dla polskiej rzeczywistości.

  W Kobyłce pod Warszawą jedna latarnia, poprawiająca bezpieczeństwo przejścia dla pieszych kosztowała kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  A jak się objeżdża Bieszczady, to zatoczka parkingowa na 2 samochody też kosztuje ponad 100 tys. zł a jest ich niemało.

  Przekręty na grubą kasę w majestacie prawa, jak w Misiu

 2. Stanlley 27.03.2023 09:42

  Noooo kwestia braku odpowiedzialności za decyzje… w normalnej firmie odpowiedzialność personalna jest bardzo wysoka – ale są równi i równiejsi…

 3. sanchop 27.03.2023 10:56

  Przecież to nie pieniądze urzędników, to dlaczego mają się przejmować? Codziennie setki milionów złotych jest marnotrawionych, a dizelek za 7 jak na zachodzie. Jest super

 4. Baltazar Bombka 27.03.2023 11:24

  Pieniądze te nie są marnotrawione. Przecież one nie znikają, tylko zmieniają właścicieli. Ból d… jest o to, że to nie do mnie trafiły.

 5. Aida 27.03.2023 14:25

  Co tam 60 tys. Zapłacili ponad milion jutuberowi za 8-minutowy filmik.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.