Stepan Bandera – polski bohater?

Opublikowano: 14.02.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1128

Stepan Bandera, ikona ukraińskiego nacjonalizmu, znajduje dziś swoje odbicie nawet w polskiej kulturze poprzez flagi, ubrania i inne gadżety. Poruszamy historię Bandery, od jego roli w Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów po działania podczas II wojny światowej, aż po jego spuściznę i wpływ, który wywiera do dziś. Zastanawiamy się, jak doszło do tego, że postać tak wielokrotnie krytykowana za współpracę z nazistami i brutalność wobec Polaków, stała się bohaterem narodowym na Ukrainie, a teraz zyskuje na popularności w Polsce. Czy Polacy naprawdę zaczęli go wielbić, czy też jest to zjawisko bardziej skomplikowane, wymagające głębszego zrozumienia historycznych i kulturowych niuansów? Przyglądamy się, jak wizerunek Bandery ewoluował i jak jest wykorzystywany w dzisiejszych czasach, odnosząc się do skomplikowanej historii polsko-ukraińskiej.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 14.02.2024 20:16

    Agenda Ukraińska jak widać ciężko pracuje by przejąć ten kraj. Póki co świetnie im idzie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.