Sroga zima w Afryce

Opublikowano: 28.07.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1323

W zeszłym tygodniu w niektórych częściach RPA nadszedł zimny front pogodowy z opadami śniegu i mrozem.Pogoda w tej części Afryki stała się niemal arktyczna. Doszło do tego, że pobite zostało aż 19 rekordów dotyczących kiedykolwiek zarejestrowanych ujemnych temperatur.

Według południowoafrykańskiej służby meteorologicznej 19 okręgów w kraju pobiło rekordy w zakresie minimalnych temperatur, a niektóre miasta w piątek osiągnęły najniższą temperaturę odnotowaną od pół wieku temu. W Kimberley i Warmbad Toowoomba odnotowano temperatury poniżej zera. W Kimberley temperatura osiągnęła rekordowo niski poziom -9,9 C, a w Warmbad Toowoomba -5,6 C, przebijając poprzednie minimum -5,5 C odnotowane 6 lipca 1964 roku. W Johannesburgu temperatury spadły do ​​-7 C, znacznie poniżej poprzedniego rekordu -6,3 z 19 lipca 1995 r. Dodatkowe rekordy obejmują Krronstad, gdzie temperatury spadły do ​​-8 C, oraz Bronkhorstsprut AWS, gdzie temperatury spadły do ​​-7,4 według SAWS.

Miliony mieszkańców RPA w całym kraju doświadczyły mroźnej zimy, od Gauteng po Kimberley na Przylądku Północnym, gdzie w czwartek 22 lipca spadł śnieg. W tym tygodniu od śnieżyc najbardziej ucierpiał Przylądek Wschodni. Kierowcom zalecono zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy autostradą R56 i przez przełęcz Niko Malan.

Inne części Przylądka Północnego miały dość przyzwoitą ilość śniegu. Opady śniegu w okolicy są rzadkie, ale wcześnie rano mieszkańcy mają pełny obraz tego, czym jest zima. Sporadyczne opady śniegu wystąpiły w tym tygodniu w niektórych częściach Przylądka Zachodniego.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o