Solidarność z ofiarami Żydów w Gazie to antysemityzm?

Opublikowano: 14.02.2024 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1715

Policja w Toronto zwiększa swoją obecność w okolicy szpitali w Toronto po propalestyńskim proteście w centrum miasta jaki miał miejsce w poniedziałkowy wieczór.

Rzeczniczka Toronto Police Service Stephanie Sayer powiedziała CBC News, że zwiększona obecność policji ma na celu zapewnienie dostępności podstawowych usług szpitalnych i drożność dróg ratunkowych. „Ingerowanie w działalność szpitala jest niedopuszczalne” – napisał Sayer w e-mailu.

Policja nie podała, czy protest miał wpływ na działalność szpitala. Szpital nie odpowiedział na prośbę CBC News o komentarz. „Policja Toronto prowadzi dochodzenie w sprawie kilku incydentów, które miały miejsce przed szpitalem Mount Sinai i na trasie demonstracji. Jak powiedzieliśmy wcześniej, funkcjonariusze kierują się dyskrecją podczas demonstracji z dużym tłumem, nawet jeśli aresztowania nie były wówczas uważane za bezpieczne, dochodzenie będzie kontynuowane, a zarzuty będą mogły zostać postawione w późniejszym terminie” – powiedział Sayer.

Na filmach opublikowanych w serwisie „X”, najwyraźniej z czasu protestu, można zobaczyć osobę wspinającą się po markizie oznaczonej szpitalem Mount Sinai i machającą palestyńską flagą. Na innym filmie widać, że dziesiątki osób w szpitalnych korytarzach również nawołuje do „intifady”, a wielu z nich macha palestyńskimi flagami.

Organizatorzy demonstracji twierdzą, że szpital nie był celem, ale znajdował się wzdłuż trasy, wzdłuż której protestujący gromadzą się od kilku tygodni w związku z wojną między Izraelem a Hamasem.

Akcję potępili premier Justin Trudeau, premier Ontario Doug Ford i burmistrz Toronto Olivia Chow. „Wczorajsza demonstracja w szpitalu Mount Sinai była naganna. Szpitale to miejsca leczenia i opieki, a nie protestów i zastraszania” – napisał Trudeau na „X”. „Zdecydowanie potępiam ten przejaw antysemityzmu. W Toronto i całej Kanadzie wraz ze społecznościami żydowskimi sprzeciwiamy się tej nienawiści”.

„Ludzie, miejcie trochę przyzwoitości, miejcie zdrowy rozsądek. Te szpitale są po to, żeby ratować życie… są po to, żeby ludziom pomagać. Nie łamcie prawa” – powiedział z kolei Ford.

Chow oświadczyła, że protesty w szpitalu „założonym przez społeczność żydowską Toronto są nie do przyjęcia. „Atak na instytucje żydowskie jest antysemicki i w naszym mieście nie ma miejsca na nienawiść” – powiedziała Chow.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: CBC News
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.