Rozpoczął się ogólnokrajowy protest rolników

Opublikowano: 09.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3377

Na piątek w całej Polsce rolnicy zaplanowali setki blokad. Protest rozpoczął się zgodnie z planem. Protesty mogą się odbywać także w kolejnych dniach przed najważniejszymi urzędami w kraju. Poniżej interaktywna mapa pokazująca miejsca protestów.

Rolnicy mówią stanowcze „nie” polityce rolnej Brukseli. Nie tylko w Polsce, lecz także m.in. we Francji, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Niemczech, Rumunii, Grecji czy Holandii, odbywają się protesty.

Rolnicy wskazują, że forsowany przez Komisję Europejską tzw. europejski Zielony Ład oraz niekontrolowany import towarów – m.in. z Ukrainy – uderza w rolnictwo państw członkowskich. Podkreślają, że unijne przepisy oznaczają wzrost kosztów produkcji.

24 stycznia rolnicy zorganizowali strajk ostrzegawczy, blokując 152 miejsca w Polsce. Organizatorzy zapowiadają, że piątkowy protest odbędzie się na jeszcze większą skalę.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info

Komentarz „Wolnych Mediów”

Oczywiście rolnicy nie będą blokowali ul. Wiejskiej i tych, przy których mieszkają politycy. Utrudniają życie zwykłym obywatelom, licząc na ich poparcie, a nie decydentom, dla których blokady nie są żadną uciążliwością.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. rozrabiaka 09.02.2024 11:49

  Dzięki za wrzut mapki, sprawdzam jeszcze na g-e maps. Jako całą trasę. Póki co jest ok i zostawmy to tak na cały dzień jutrzejszy, to się tyczy mnie.
  Widzę, że jest sporo utrudnień. Ludzie was będą kochać- nie każdy ma 4 dniowy dzień pracy…

 2. rozrabiaka 09.02.2024 15:53

  Jest pewnym, że to co jest w Sejmie będzie głosowało przeciw nim, a to co było chciało “5 dla zwierząt ” , doprowadziło do wpuszczenia Amerykanów na rynek ue(poprzez ukr) a kolodziejczak ich “oszukał ” – to co proponują/na kogo oddalibyby głos?

 3. Stanlley 09.02.2024 15:56

  Cóż… komentarz Wolnych Mediów” na koniec jest tak w punkt że wyczerpuje temat… serio… brak logiki w utrudnianiu życia zwykłym ludziom a następnie oczekiwanie społecznego poparcia…

 4. Stary Kulas 09.02.2024 19:58

  @Stanlley
  Gdyby utrudniali życie politykom to policja musiała by ich usunąć, a tak mogą sobie spokojnie protestować i mieć wrażenie, że “ich partia” o nich dba.

 5. niusy 10.02.2024 19:29

  Typowe strajki. Jakby nie dotykały zwykłego ludzika to nikt by o nich nie usłyszał.

 6. rozrabiaka 11.02.2024 00:49

  Ja jestem nawet za tym aby sobie strajkowali w centrach największych miast przez 365 dni w roku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.